https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sylwia Dąbrowska objęła urząd burmistrza Boguszowa – Gorc

Sylwia Dąbrowska objęła urząd burmistrza Boguszowa – Gorc

18.06.2021 r. w samo południe odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Boguszowa – Gorc, podczas której Sylwia Dąbrowska złożyła ślubowanie i tym samym objęła urząd Burmistrza Boguszowa – Gorc. Pięć dni wcześniej  – jako niezależna kandydatka – w pierwszej turze wygrała przedterminowe wybory, uzyskując 54,9 proc. głosów.

W obwieszczeniu Komisarza Wyborczego w Wałbrzychu z 14 czerwca 2021 r. czytamy, że w przedterminowych wyborach burmistrza Boguszowa – Gorc, które odbyły się 13 czerwca 2021 r., z uprawnionych do głosowania 11 790 osób, karty do głosowania wydano 3411 wyborcom. Zatem frekwencja wyborcza wyniosła 28,94%,

– Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 4 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskała Dąbrowska Sylwia Katarzyna zgłoszona przez KWW Sylwii Dąbrowskiej. Wybrany kandydat uzyskał 1852 głosów ważnych – napisał w obwieszczeniu Dariusz Pająk – Komisarz Wyborczy w Wałbrzychu I.

18.06.2021 r. o godzinie 12.00 w Urzędzie Miejskim w Boguszowie-Gorcach odbyła się XXXVI Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Boguszowa – Gorc. W obecności wszystkich radnych, ustępującej osoby pełniącej funkcję burmistrza, przedstawicieli urzędu miejskiego i jednostek organizacyjnych, samorządowców oraz przybyłych gości, burmistrz – elekt Sylwia Dąbrowska złożyła ślubowanie następującej treści:

„Obejmując urząd burmistrza miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Przewodniczący Rady Miejskiej Boguszowa – Gorc Stanisław Urbaniak skierował słowa podziękowań w stronę nowej pani burmistrz oraz ustępującego ze stanowiska Krzysztofa Kumorka, który – z powołania Prezesa Rady Ministrów – pełnił funkcję burmistrza przez ostatni rok, po tym jak 7 czerwca 2020 roku mieszkańcy miasta odwołali w referendum poprzedniego burmistrza Jacek C., przeciwko któremu przed Sądem Okręgowym w Świdnicy toczy się proces, w którym został oskarżony o popełnienie 4 przestępstw.

W swoim przemówieniu burmistrz Sylwia Dąbrowska podkreśliła, że jej najważniejszym zadaniem będzie działanie na rzecz mieszkańców Boguszowa-Gorc w oparciu o współprace i zaangażowanie. Na koniec posiedzenia pani burmistrz odebrała gratulacje od przybyłych gości, a po zakończonej sesji spotkała się przed boguszowskim ratuszem z mieszkańcami miasta, którzy – ze względu na obowiązujący reżim sanitarny – nie mogli być obecni podczas ślubowania.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA