https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Akademia Misiowa na Dzień Dziecka

Akademia Misiowa na Dzień Dziecka

– W symbolicznym dniu – 1 czerwca – miałem zaszczyt otworzyć nową placówkę oświatową w Gminie Mieroszów, którą jest Klub Malucha Akademia Misiowa – nie kryje radości Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

Nowa placówka edukacyjno – opiekuńcza dla dzieci została utworzona w budynku przy ulicy Żeromskiego 30 w Mieroszowie. Realizacja projektu rozpoczęła się w 2020 roku, dzięki przyznanemu przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dofinansowaniu w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+”. Kwota dofinansowania wynosi 624 000 zł, a wkład własny Gminy Mieroszów wyniósł 505 674,28 zł.

– Już w czerwcu z naszego Klubu Malucha korzystać będzie 25 dzieci. Bardzo dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego w Mieroszowie zaangażowanym w realizację tego projektu, a w szczególności Pani Magdalenie Kulpińskiej, która zrealizowała to zadanie od początku do końca. Drodzy rodzice i drogie dzieci – jestem pewien, że Akademia Misiowa będzie miejscem, do którego będziecie chętnie uczęszczać – powiedział podczas otwarcia placówki burmistrz Andrzej Lipiński.

(RED, fot. Natalia Grzeszuk)

REKLAMA

Click Here