https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Posprzątają Świebodzice

Posprzątają Świebodzice

 – W sobotę, 12 czerwca, serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do wspólnego posprzątania naszego, pięknego miasta. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, a akcja – podobnie jak w ubiegłym roku – zakończy się wielkim sukcesem – mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

Organizatorem akcji jest Gmina Świebodzice, a partnerami: Miejski Dom Kultury, OSiR Świebodzice Spółka z o.o., ZGK Świebodzice Spółka z o.o., ZWiK Świebodzice Spółka z o.o.

– Zachęcamy organizacje pozarządowe, kluby sportowe oraz instytucje do aktywnego włączenia się w to wydarzenie. Akcja po raz kolejny zorganizowana jest w trosce o czystość miasta, ma na celu promocję ekologicznych zachowań, edukowanie najmłodszych jak należy dbać o środowisko, które spełnia niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Zaplanowana pierwotnie na maj akcja została przesunięta ze względu na utrzymujące się niekorzystne warunki atmosferyczne oraz prognozowane opady deszczu. W tym roku zaplanowaliśmy sprzątanie trzech rejonów, wyznaczając zbiórkę o godz. 12:00 w następujących lokalizacjach: Ciernie (pętla autobusowa), Pełcznica (pętla autobusowa) oraz teren przy stadionie miejskim im. Ludwika Paluszaka – ul. Sportowa 15. Ze względu na panujące obostrzenia akcja będzie przebiegała z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Każdy uczestnik otrzyma ekologiczną torbę, a także zostanie wyposażony w worki na odpady oraz rękawiczki. Podczas akcji, odpady zbierane będą z zachowaniem zasad wstępnej segregacji do dedykowanych worków. Zachęcamy do zgłoszenia udziału w akcji w wydziale Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach: tel. 74/ 666-95-71, e-mail: promocja@swiebodzice.pl – zapraszają organizatorzy akcji.

(WPK)

REKLAMA

Click Here