https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ławeczka Stanisława Michalika

Ławeczka Stanisława Michalika

Zapraszamy 10 czerwca na godz. 17:00 do sali widowiskowej Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na wieczór poświęcony twórczości śp. Stanisława Michalika.

– Spotkanie będzie podsumowaniem projektu „Tu jest mój dom” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury. Dzięki pozyskanym środkom, w korytarzu głównym Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycyzostała zamontowana ławeczka wraz z tablicą upamiętniającą postać zmarłego miłośnika regionu, pisarza, poety, samorządowca i lokalnego patrioty. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Fundacji Orlen w ramach III edycji ogólnopolskiego konkursu „Moje miejsce na Ziemi”. Będzie to z pewnością wieczór pełen pięknych wspomnień. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu – mówi Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

Stanisław Michalik, który zmarł 4 września 2018 r. był lubianym i cenionym przez Czytelników felietonistą Tygodnika DB 2010. Zadebiutował na łamach Tygodnika DB 2010 felietonem „Co się odwlecze”, który ukazał się 5 lutego 2015 r. I od razu zdobył serca Czytelników, stając się z miejsca stałym gościem na łamach gazety. W swoich publikacjach przede wszystkim skupiał się na ukazywaniu wszystkiego co najlepsze w swojej małej i wielkiej ojczyźnie. Zwracał uwagę Czytelników na piękno natury, na nietuzinkowe osoby w naszym otoczeniu, na lektury, po które warto sięgnąć. Miał ogromną wiedzę i chętnie się nią dzielił.

Z zawodu był nauczycielem: historykiem i polonistą. Był burmistrzem Głuszycy w latach 1994-1998, wicestarostą i starostą wałbrzyskim, samorządowcem, pracownikiem instytucji kulturalnych, działaczem społecznym, pisarzem, poetą, historykiem i miłośnikiem regionu, redaktorem Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego i Kuriera Głuszyckiego. Ma w dorobku kilkanaście wydawnictw książkowych o historii Głuszycy i Ziemi Wałbrzyskiej: Historia mojego miasta Głuszyca, Niezwykłości Osówki, Impresje Walimskie na 700-lecie, Głuszyca dawniej i dziś, album; Głuszyckie kontemplacje. Część I, Czterdzieści opowieści o Głuszycy i okolicy; Głuszyckie kontemplacje. Część II, Opowieści o Głuszycy i najbliższej okolicy; U źródeł Charlotty. Ciekawostki z historii i współczesności Jedliny-Zdroju; Wałbrzyskie powaby. Blogowe opowieści o Wałbrzychu i Ziemi Wałbrzyskiej; Głuszyca-miasto włókniarzy.

Za działalność społeczno-kulturalną uhonorowany został tytułami „Zasłużony dla Miasta i Gminy Głuszyca”, „Honorowy Zasłużony dla Włókiennictwa w Głuszycy”, „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego” za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji Głuszycy oraz Ziemi Wałbrzyskiej.

(RED)

REKLAMA

Click Here