https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wolny piątek w urzędach

Wolny piątek w urzędach

Przypominamy, że w tym roku piątek po Bożym Ciele jest dla pracowników wielu instytucji i urzędów dniem wolnym od pracy. Nieczynny będzie między innymi Urząd Miejski w Wałbrzychu oraz wszystkie oddziały ZUS i infolinia zakładu.

Za święto przypadające w sobotę – a w tym roku tak było 1 maja – zgodnie z kodeksem pracy pracodawca ma obowiązek wyznaczyć pracownikowi inny jeden dzień wolny. Najczęściej pracodawca odgórnie ustala termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników w firmie, często najbliżej tej daty. I tak właśnie jest w przypadku wałbrzyskiego magistratu i ZUS-u.

– W pierwszy piątek czerwca w całym kraju nieczynne będą sale obsługi klientów ZUS, jak i również nie będzie działało Centrum Obsługi Telefonicznej. W tym dniu wszelkie formalności można będzie załatwić on-line poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Natomiast w sprawie Bonu turystycznego informacje będą udzielane pod specjalnie utworzonym numerem tel. 22 11 22 111 – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

(IKM)

REKLAMA

Click Here