https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dobrze wybierz szkołę jazdy

Dobrze wybierz szkołę jazdy

Posiadanie uprawnień do kierowania samochodem osobowym jest dziś jednym z podstawowych wymogów rynku pracy. Zdobycie prawa jazdy nie jest ani łatwe, ani tanie, dlatego warto wybrać dobry ośrodek szkolenia kierowców i dobrego instruktora.

Pierwszym krokiem na drodze do uzyskania prawa jazdy jest odbycie szkolenia w wybranym przez siebie ośrodku szkolenia kierowców.

 – Nie powinien to być jednak wybór przypadkowy. Decydując się na daną szkołę nauki jazdy, warto sprawdzić kwalifikacje, a przede wszystkim skuteczność w przygotowaniu do egzaminu – radzą pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu.

Na podstawie wyników egzaminów teoretycznych i praktycznych, co rok sporządzony jest ranking ośrodków szkolenia kierowców w Wałbrzychu, odzwierciedlający zdawalność wśród osób egzaminowanych. Rankingi dotyczą nie tylko najbardziej popularnej kategorii prawa jazdy, czyli B, ale także pozostałych uprawnień do kierowania pojazdami. Zestawienia publikują wydziały komunikacyjne urzędów nadzorujących działalność szkół jazdy na danym terenie, czyli starostwa powiatowe lub urzędy miejskie miast na prawach powiatu grodzkiego (np. dla szkół jazdy w samym Wałbrzychu jest to Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu, a dla szkół jazdy z gmin powiatu wałbrzyskiego – Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu).

W Powiecie Wałbrzyskim od lat prym wiedzie Nauka Jazdy Krzysztofa Machowskiego, a najlepsi instruktorzy szkolący przyszłych kierowców w tym ośrodku notują zdawalność na poziomie 68,25 proc. Wśród szkół działających w Wałbrzychu ranking został podzielony na kategorie, zgodnie z klasyfikacją uprawnień dla kierowców. W kategorii praw jazdy AM, A1, A2, A najlepszy wynik osiągnął OSK Agnieszka Pierzynka – 71,43 proc.; w kategoriach C, CE: OSK Łukasz Sztymala – 81,15 proc.; w kategorii D: Torus – 64,71 proc. oraz OSK Grzegorz Drzewiecki – 61,11 proc. W najbardziej popularnej kategorii B ranking szkół jazdy został podzielony na ośrodki szkolenia kierowców, które kierują na egzamin państwowy do 20 osób oraz powyżej 20 osób. W klasyfikacji poniżej 20 egzaminów najlepszy wynik osiągnął OSK Paweł Gonera – 57,89 proc., a w klasyfikacji powyżej 20 egzaminów: OSK Leszek Faryna – 66,36 proc., OSK Auto Stop Piotr Stokłosa – 54,11 proc, OSK Łukasz Sztymala – 53,89 proc., OSK Grzegorz Drzewiecki – 42,86 proc. Na podium w klasyfikacji instruktorów za 2020 rok znaleźli się: 1. Grzegorz Drzewiecki – 83,33 proc.; 2. Łukasz Sztymala – 81,41 proc.; 3. Leszek Faryna – 78,57 proc.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty