https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

4 czerwca ZUS będzie nieczynny

4 czerwca ZUS będzie nieczynny

W tym roku piątek po Bożym Ciele jest dla pracowników wielu urzędów dniem wolnym od pracy. Nieczynne będą wszystkie oddziały ZUS oraz infolinia zakładu. Do dyspozycji klientów pozostaje możliwość załatwiania swoich spraw online poprzez indywidualne konto na PUE ZUS.

Zgodnie z kodeksem pracy pracodawca – za święto przypadające w sobotę – a w tym roku 1 maja przypadał w sobotę – ma obowiązek wyznaczyć pracownikowi jeden inny dzień wolny. Najczęściej pracodawca odgórnie ustala termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników w firmie, często najbliżej tej daty.

– I tak właśnie jest u nas. W pierwszy piątek czerwca w całym kraju nieczynne będą sale obsługi klientów ZUS, jak i również nie będzie działało Centrum Obsługi Telefonicznej – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – W tym dniu wszelkie formalności można będzie załatwić on-line poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Natomiast w sprawie Bonu turystycznego informacje będą udzielane pod specjalnie utworzonym numerem tel. 22 11 22 111- dodaje.

(IKM)

REKLAMA

Click Here