https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jacek C. – Jest to upolityczniona sprawa i jestem szykanowany

Jest to upolityczniona sprawa i jestem szykanowany

Jacek C., były starosta wałbrzyski i odwołany w referendum burmistrz Boguszowa – Gorc skomentował kolejny akt oskarżenia skierowany przeciwko niemu przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy.

– Pod koniec marca bieżącego roku do Sądu Rejonowego w Świdnicy został skierowany akt oskarżenia przeciwko byłemu burmistrzowi Boguszowa – Gorc Jackowi C. w sprawie o przekroczenie uprawnień – powiedział Tygodnikowi DB 2010 Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Do tej informacji odniósł się w rozmowie telefonicznej sam Jacek C.

– Ciężko mi się odnosić do wypowiedzi medialnej upolitycznionej Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Natomiast chciałbym podkreślić, iż sądy pierwszej oraz drugiej instancji pochyliły się (rozpatrując wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie – dop. red.) już nad tym zarzutem – nie znalazły żadnych znamion przestępstwa i nawet nie uprawdopodobniły zarzucanego mi czynu. Zwracam się do prokuratora – rzecznika, aby nauczył się czytać ze zrozumieniem, bo podając nieprawdziwe informacje do opinii publicznej szkodzi takiej instytucji, jak prokurator. Uważam osobiście, że to sąd decyduje o winie lub też niewinności w sprawie zarzucanego mi czynu. W mojej ocenie jest to upolityczniona sprawa i jestem szykanowany – powiedział Tygodnikowi DB 2010 były burmistrz Boguszowa – Gorc.

(RED)

REKLAMA

Click Here