https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jest umowa, będzie żłobek

Jest umowa, będzie żłobek

Gmina Czarny Bór podpisała umowę na budowę gminnego żłobka. Opieke w nowej placówce znajdzie 55 dzieci.

– W Gminie Czarny Bór powstanie kolejny ciekawy architektonicznie obiekt, który będzie służył mieszkańcom gminy i nie tylko. Jestem przekonany, że budowa żłobka i stworzenie miejsca opieki dla 55 maluchów przyczyni się do szybszego powrotu na rynek pracy kobiet po urodzeniu dziecka. To również pozwoli na zapewnienie gminnej kompleksowej edukacji – od żłobka poprzez przedszkole po szkołę podstawową. Inwestycja nie byłaby możliwa do zrealizowania, gdyby nie ogromne wsparcie z rządowych środków. Z tego miejsca dziękuję Ministrowi Michał Dworczykowi oraz Wicemarszałkowi Grzegorz Macko – powiedział podczas podpisania umowy z wykonawcą Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

– Determinacja i konsekwencja włodarza gminy we współpracy z pracownikami urzędu gminy w pozyskaniu środków, a następnie podpisanie umowy na realizację inwestycji przynosi wymierne efekty. Oto dziś żłobek w gminie Czarny Bór staje się realnym przedsięwzięciem. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie służył nie tylko mieszkańcom gminy, ale także sąsiednich samorządów – mówił Grzegorz Macko.

Budowa żłobka gminnego pochłonie blisko 5,3 mln zł. Gmina na ten cel pozyskała dofinansowanie z dwóch źródeł:

– dotacja z Ministerstwo Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej  z Programu „Maluch+” w kwocie  1,815 mln zł,

– środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 2,5 mln zł.

Pozostała kwota blisko 1 mln. zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Czarny Bór. Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Robert Chwalana z siedzibą w Bolkowie. Projekt budynku opracowała ISBA Grupa Projektowa z Wrocławia.

Oficjalne podpisanie umowy na budowę żłobka było także okazją do wręczenia z rąk wicemarszałka Grzegorza Macko promesy dla Gminy Czarny Bór na dofinansowanie drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaczkowie. Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu wyniesie ponad 74 000 zł.

(JJ)

REKLAMA

Click Here