https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uczą dbałości o środowisko

Uczą dbałości o środowisko

Dbanie o środowisko naturalne i budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci pozwala mieć nadzieję na to, że wpojone proekologiczne zasady będą realizowane w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby w najmłodszych wykreować postawę dbającą o naturę metodą małych kroków. W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w akcję zaangażowały się przedszkolaki. Sadzenie młodych drzewek na placu przy przedszkolu, porządkowanie i sprzątanie terenu, zajęcia proekologiczne oraz dawka wiedzy z zakresu segregacji odpadów towarzyszyła najmłodszym mieszkańcom Gminy Czarny Bór.

W ubiegłym tygodniu w Bibliotece+ Centrum Kultury trwała akcja dla czytelników „Sadzonka za Wypożyczenie” oraz quizy i zabawy z ekologicznymi nagrodami.

 – Dziękujemy Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz Gospodarstwu Rolno-Szkółkarskiemu w Pustelniku za nieodpłatne przekazanie sadzonek, które trafiły do mieszkańców gminy – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Radni Gminy Czarny Bór, pracownicy gminnych jednostek – Urzędu Gminy, Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięli udział w akcji uzupełniania drzewostanu w lesie przy stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wykonanych zostało ok. 300 nasadzeń młodych lip, buków, jodeł, klonów i świerków.

– Dziękuję mieszkańcom gminy za zaangażowanie. W ostatnich dniach działo się wiele w zakresie dbania o środowisko naturalne, w ramach obchodów Święta Ziemi. Ale Gmina Czarny Bór od wielu lat systematycznie prowadzi szeroko pojęte działania proekologiczne. Mam tu na myśli m.in. przeprowadzoną w ostatnich latach termomodernizację budynków użyteczności publicznej, montaż ogniw fotowoltaicznych, akcję eko-dzbanek dla mieszkańca, budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, montaż budek lęgowych, usuwanie z posesji wyrobów zawierających azbest – podsumowuje Adam Górecki, wójt gminy.

(JJ)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty