https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powołania dla młodych siatkarzy

Powołania dla młodych siatkarzy

Ostatnim zespołem siatkarskim z Wałbrzycha, który został na placu boju, są juniorzy młodsi KPS Chełmiec, którzy w maju będą rywalizowali o awans do półfinału mistrzostw Polski.

Polski Związek Piłki Siatkowej opublikował nowe terminy rozgrywek młodzieżowych. W gronie 16 najlepszych ekip w kraju w kategorii junior młodszy zespół trenera Tomasza Botwiny będzie rywalizował o awans do półfinału na turnieju w Poznaniu, który zostanie rozegrany w dniach 14-16 maja. W stolicy Wielkopolski grać będą: Enea Energetyk Poznań, KPS Chełmiec Wałbrzych, RCS Czarni Radom oraz Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel.

Młodzi siatkarze z Wałbrzycha nie próżnują.

– Dwójka reprezentantów Chełmca otrzymała powołanie na Turniej Nadziei Olimpijskich. Adrian Kucharczyk i Oskar Kukie, razem z kolegami z reprezentacji Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej będą walczyli o prymat w kraju. Także najmłodsza grupa szkoleniowa Chełmca (rocznik 2008), którą prowadzą trenerzy Bartosz Wesołowski i Piotr Zieliński, może być dumna. Jej reprezentant Maciej Pałosz otrzymał powołanie na konsultacje regionalne do Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego Region Zachód. Uroczyste wręczenie zaproszenia odbyło się na ostatnim treningu zespołu seniorów. Gratulujemy zawodnikowi, trenerom oraz partnerskiemu klubowi UKS Kinder Volleyball – mówi Fabian Kurzawiński, trener zespołu seniorów KPS Chełmiec.

(RED)

REKLAMA

Click Here