https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Posprzątaj po psie i nie śmieć!

Posprzątaj po psie i nie śmieć!

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mieroszowie, w porozumieniu z Gminą Mieroszów, rozpoczął montaż pojemników służących do wyrzucania psich odchodów. Niestety, część mieszkańców gminy ma problem z właściwym wykorzystaniem torebek na psie odchody…

– Nowe pojemniki zostały już zamontowane w rejonie skwerów Kieślowskiego i Sokołowskiego w Sokołowsku, a w Mieroszowie, m.in. przy promenadzie, przy placu zabaw na ul. Żeromskiego, w Rynku i innych miejscach. Każdy pojemnik wyposażony jest w podajnik w torebkami papierowymi, a w torebkach są również tekturowe łopatki do zbierania psich odchodów.

– Drodzy mieszkańcy! Gorąca prośba do Państwa: używajmy torebek na psie odchody zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie należy rozrzucać torebek, czy też wrzucać pustych do pojemników na śmieci. Wspólnie zadbajmy o naszą czystą przestrzeń – apeluje Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Mieroszowie.

Na informacje o zaśmiecaniu Mieroszowa torebkami na psie odchody zareagował burmistrz miasta.

– Ręce opadają… Szanowni Państwo – uszanujcie działania tych, którzy chcą, aby gmina była utrzymana w czystości. Nie wiem jak Państwa mamy przekonać. To jest przykre… – dodaje Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

(RED)

REKLAMA

Click Here