https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

111 urodziny najstarszego lekkoatlety

111 urodziny najstarszego lekkoatlety

14 kwietnia swoje 111 urodziny obchodzi Stanisław Kowalski – najstarszy lekkoatleta w Polsce, Europie, a może i na świecie.

Pan Stanisław co prawda nie planuje już startów, ale nadal ma w sobie dużo życiowej energii i pogody ducha. Z okazji urodzin Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa złożył jubilatowi serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz dobiegnięcia do kolejnej setki. Razem z Wicestarostą Pana Stanisława odwiedził Wacław Kroczek z Gerontology Research Group – międzynarodowej organizacji non profit, zajmującej się badaniami nad starzeniem się ludzi i procesami z tym związanym. Wacław Kroczek wręczył Panu Stanisławowi oficjalny certyfikat potwierdzający, że jest on najstarszym mieszkańcem Dolnego Śląska, najstarszym żyjącym mężczyzną w Polsce, 3 najstarszym mieszkańcem w Polsce, 4 najstarszym żyjącym Europejczykiem oraz 13 najstarszym żyjącym mężczyzną na świecie.

Stanisław Kowalski – rocznik 1910, swoją sportową przygodę rozpoczął w wieku lat …104. Do tej pory, w Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, wynikiem 7.50, ustanowił rekord Europy w kategorii M 100 w rzucie dyskiem. Pan Stanisław ustanowił także nowe rekordy Polski oraz rekordy Mistrzostw Polski w pchnięciu kulą (4, 27), rzucie dyskiem (7,50) i biegu na 100 m. (34, 50). Jego ostatni start miał miejsce podczas XXV Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu, 12 marca 2016 r.

(PD)

REKLAMA

REKLAMA