https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zagłosuj na MTB Walim

Zagłosuj na MTB Walim

Walimska grupa rowerowa, od ponad 10 lat znana pod nazwą MTB Walim, to prężnie działająca ekipa miłośników sportów rowerowych. Należą do niej również członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik w Walimiu.

Dzięki podejmowanym inicjatywom, grupa ta rozbudza zainteresowania rowerowe wśród dzieci, a jednocześnie uczy je podejmowania inicjatyw i społecznego działania. To właśnie członkowie grupy MTB Walim, w tym młodzi rowerzyści pod kierownictwem ich opiekuna Artura Jarczoka, własną pracą wybudowali trasę rowerową cross country z najdłuższym w Polsce elementem technicznym tzw. rock gardenem. Takie inicjatywy nie mogą przejść bez echa, nic więc dziwnego, że młodymi sportowcami zainteresowało się Radio Wrocław. Z członkami grupy przeprowadzony został obszerny wywiad radiowy, a ich zaangażowanie zostało w docenione i grupa MTB Walim walczy o zwycięstwo w zorganizowanym przez Radio Wrocław plebiscycie na 5 najlepszych dolnośląskich inicjatyw rowerowych. Głosowanie na stronie internetowej https://www.radiowroclaw.pl/ trwa do 10 kwietnia 2021.

– Działalność amatorów sportów rowerowych, to nie tylko ruch i dbanie o zdrowie, to sposób na życie, ale też promocja Gminy Walim, dlatego zachęcamy do oddania na nich głosu – podkreśla Artur Jarczok, opiekun grupy MTB Walim.

(AM)

REKLAMA

Click Here