https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbierają na pomnik Ayrtona Senny w Wałbrzychu

Zbierają na pomnik Ayrtona Senny w Wałbrzychu

Ponad 120 osób wpłaciło już w sumie ok. 8 tys. zł na wsparcie wyjątkowego przedsięwzięcia Jerzego Mazura, który w Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu chce postawić pomnik wybitnego kierowcy wyścigowego Ayrtona Senny. Swoją cegiełkę może dołożyć każdy.

– Niech to wszystko służy pokoleniom, niesie dodatkowe przesłanie, a przy okazji cieszy oko i duszę. Nagrodą za moją dotychczasową pracę na rzecz tego miejsca jest dla mnie widok gości z całego świata oraz rodzin z małymi dziećmi, które spędzają tu całe godziny. Teren muzeum to dawna kopalnia, nasze dziedzictwo od 500 lat. Powinno ono trwać dla nas i dla przyszłych pokoleń, by uczyć nas tego jak dobrze żyć – podkreśla Jerzy Mazur, lokalny pracodawca, pomysłodawca pomnika A.Senny, fundator Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych w Wałbrzychu oraz znany polski kierowca wyścigowy i rajdowy.

Odsłonięcie pomnika Ayrtona Senny odbędzie się 1 maja 2021 roku (w 27. rocznicę jego ostatniego wyścigu podczas Grand Prix San Marino na torze Imola). Szczegółowy plan wydarzenia nie jest jeszcze dostępny, jednak z pewnością przyciągnie ono wzrok całego sportowego świata.

Zbiórka jest dostępna na stronie https://zbieram.pl/pomnik-senny-w-walbrzychu.

(BGK)

REKLAMA

Click Here