https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Finalistki z IV LO

Finalistki z IV LO

Wałbrzyskie licealistki w finale Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Siódma edycja Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” w całości odbywa się formule on-line. Po etapie wojewódzkim Olimpiady znamy już najlepsze drużyny w kraju, które 16 kwietnia powalczą w wielkim finale.

Dolny Śląsk będzie reprezentowany przez Amelię, Klaudię i Wiktorię  – uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi w Wałbrzychu, które wygrały etap wojewódzki wykazując się największą wiedzą o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów dolnośląskich szkół.

– To już kolejny sukces tej drużyny. W poprzedniej edycji Olimpiady uczennice z IV LO również wygrały półfinał. Tematyka ubezpieczeń społecznych nie jest łatwa, ale dziewczyny ciężko pracują i angażują się w dodatkowe formy rozwijania wiedzy ubezpieczeniowej – mówi Magdalena Walter, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w wałbrzyskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Prowadzenie działalności gospodarczej i wynikające z tego obowiązki ubezpieczeniowe, prawo do świadczeń, historia ubezpieczeń społecznych – to niektóre tematy, jakie pojawiły się w zestawie pytań testowych – dodaje.

Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. Laureaci olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne. Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizują w olimpiadzie, najpierw uczestniczą w autorskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”. Każdego roku w lekcjach bierze udział do 30 tysięcy uczniów z ponad tysiąca szkół.

(IKM)

REKLAMA

Click Here