https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wybory w Boguszowie – Gorcach 9 maja?

Wybory w Boguszowie – Gorcach 9 maja?

Przedterminowe wybory burmistrza Boguszowa – Gorc nie odbędą się 11 kwietnia. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia, na mocy którego wybory w Boguszowie – Gorcach zostaną przełożone na 9 maja 2021 r.

Przypomnijmy: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, na niejawnym posiedzeniu, które odbyło się 11 grudnia 2020 r., odrzucił zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego w Świdnicy, który oddalił protest wyborczy w sprawie referendum o odwołania burmistrza Boguszowa – Gorc. Tym samym sąd potwierdził ważność referendum (choć została złożona kasacja od tego wyroku, to sąd apelacyjny postanowieniem z 9 marca 2021 r. ją odrzucił) Jacek C. ostatecznie stracił mandat burmistrza, a premier mógł ogłosić termin przedterminowych wyborów nowego burmistrza Boguszowa – Gorc.

28 grudnia 2020 r. ukazał się projekt rozporządzenia w sprawie tych wyborów. Z opublikowanego dokumentu wynikało, że głosowanie miało się odbyć w 7 marca 2021 r., ale już 19 stycznia 2021 r. opublikowany został projekt rozporządzenia zmieniającego wcześniejsze rozporządzenie w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza Boguszowa-Gorc, na mocy którego termin wyborów został przesunięty z 7 marca na 11 kwietnia 2021 r. Zmiana terminu wyborów podyktowana była sytuacją epidemiczną, która jest niekorzystna i dynamicznie zmienna. Choć ogłoszone ostatnio przez rząd ograniczenia, wywołane dużym wzrostem zakażeń koronawirusem, mają obowiązywać do 9 kwietnia 2021 r. to jednak wybory  – właśnie z powodu szalejącej pandemii – znów zostaną przełożone. Tym razem, według projektu rozporządzenia, opublikowanego 26 marca 2021 r. przez Rządowe Centrum Legislacji, przedterminowe wybory w Boguszowie – Gorcach mają się odbyć 9 maja 2021 r.

(RED)

REKLAMA

Click Here