https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

W obronie sądu pracy

W obronie sądu pracy

Samorządowcy z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, parlamentarzyści oraz środowiska prawnicze protestują przeciwko planom przeniesienia wydziału pracy z Sądu Rejonowego w Wałbrzychu do Świdnicy lub Ząbkowic Śląskich.

– Wspólnie ze Starostą Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztofem Kwiatkowskim, samorządowcami z regionu oraz przedstawicielami związków zawodowych i Okręgowej Izby Adwokackiej zaprotestowaliśmy przeciwko likwidacji Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu. To niedopuszczalne, aby mieszkańcy tak dużej aglomeracji bardzo ważne dla Nich sprawy załatwiali w sądach w Ząbkowicach Śląskich lub Świdnicy. Apelujemy do Ministra Sprawiedliwości o wycofanie się z decyzji – mówił podczas poniedziałkowego protestu przed wałbrzyskim sądem Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

– Nie przenoście nam stolicy do Świdnicy! Tak mi się zrymowało, ale mówiąc poważnie: popieram Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja w sprawie pozostawienia Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu – podkreśla Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

O pozostawienie sądu pracy w Wałbrzychu walczą także parlamentarzyści.

– Nie zgadzamy się na likwidację Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu. Mówimy to w imieniu mieszkańców Wałbrzycha i gmin ościennych. W piątek w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej zwróciłam się do Ministra Sprawiedliwości prosząc o argumenty, które wskazały mu podjęcie takiej decyzji – mówi senator Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

(RED)

REKLAMA