https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Chcesz mieć zdrowe i piękne stopy? Skorzystaj z pomocy podologa

Chcesz mieć zdrowe i piękne stopy? Skorzystaj z pomocy podologa

Lato coraz bliżej, a ty wstydzisz się pokazać swoje stopy? Chcesz się pozbyć uciążliwych problemów związanych ze stopami, a także dowiedzieć się jak o nie prawidłowo dbać? Skorzystaj z pomocy podologa, który wykona pedicure podologiczny, czyli specjalistyczny zabieg na stopach.

Czym się różni pedicure podologiczny od kosmetycznego?

– Różnica pomiędzy pedicure podologicznym a kosmetycznym polega na tym, że zabieg kosmetyczny polega na pielęgnacji zdrowych stóp, natomiast podologiczny jest zabiegiem leczniczo–pielęgnacyjnym – wyjaśnia podolog z salonu Le Mirage w Wałbrzychu przy ul. B. Chrobrego 14. – Zabieg kosmetyczny z reguły obejmuje kąpiel stóp, usunięcie zrogowaciałego naskórka, pielęgnację paznokci oraz całych stóp przy pomocy specjalistycznych masaży z użyciem odpowiednich kremów. Standardowo taki zabieg trwa do godziny. Natomiast pedicure podologiczny, nazywany także medycznym, jest dużo dłuższy i bardziej skomplikowany. Specjalista podolog, podczas pierwszej wizyty, musi przeprowadzić z pacjentem dokładny wywiad, by poznać jego choroby i dolegliwości. Taka wiedza umożliwia przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu. Jednak często bywa tak, że wymagana jest także konsultacja z lekarzem specjalistą np. w zakresie dermatologii czy chirurgii.

Kto może skorzystać z zabiegu leczniczo – pielęgnacyjnego, wykonywanego przez podologa?

– Pedicure podologiczny przeznaczony jest dla osób, które borykają się z różnymi dolegliwościami związanymi ze stopami. Najczęściej są to: odciski, modzele, brodawki, pękające pięty oraz wrastającymi, wkręcające się, grub bądź zdeformowane paznokcie. W gabinecie podologicznym mamy także do czynienia z chorobami stóp, do których zaliczamy grzybicę i łuszczycę oraz stopę cukrzycową lub reumatyczną.

Kiedy należy zgłosić się na pedicure podologiczny?

– Najlepiej od razu, gdy zauważymy niepokojące zmiany na naszych stopach. Po pierwsze dlatego, że pogarszający się stan stóp za sprawą np. odcisków, pękających pięt czy wrastających paznokci, utrudnia codzienne funkcjonowanie. Po drugie: podolog może stwierdzić, że objawiające się problemy ze stopami są wynikiem jakiejś choroby i wtedy niezbędna jest wizyta u lekarza specjalisty. Dbałość o stopy jest niezwykle ważna w przypadku osób chorych na cukrzycę, ponieważ zaniedbania w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do amputacji.

Gdzie w Wałbrzychu można skorzystać z pedicure podologicznego?

– Zapraszam do salonu Le Mirage w Wałbrzychu, który ma siedzibę przy ul. B. Chrobrego 14. Zachęcam także do wcześniejszego kontaktu telefonicznego pod numerem 784 176 461. Oczywiście zabiegi w naszym salonie odbywają się zgodnie z o obwiązującymi przepisami sanitarnymi.

(TP)

REKLAMA