6 medali naszych biathlonistów

Biathloniści z powiatu wałbrzyskiego zdobyli 6 medali w mistrzostwach Polski seniorów. Pięć krążków wywalczyli zawodnicy pochodzący z Czarnego Boru: Przemysław Pancerz, Wojciech Filip i Wojciech Janik, a jeden Kamila Żuk z Sokołowska.

Mistrz świata juniorów młodszych w sztafecie – Jan Guńka z BKS Wojsko Polskie Kościelisko – wygrał bieg na 15 km podczas mistrzostw Polski w biathlonie. W zawodach rozgrywanych w Dusznikach – Zdroju pozostałe miejsca na podium zajęli wychowankowie UKN Melafir Czarny Bór: srebrny medal zdobył Przemysław Pancerz, a brązowy Wojciech Janik (obaj AZS AWF Wrocław). W rywalizacji młodzieżowców najlepszy był Przemysław Pancerz przed Wojciechem Janikiem.

W rywalizacji kobiet na 12,5 km drugie miejsce zajęła Kamila Żuk z Sokołowska. Reprezentantka AZS AWF Katowice oddała aż pięć niecelnych strzałów i do zwyciężczyni – Moniki Hojnisz – Staręgi straciła 2 minuty i 21 sekund.

W biegu sprinterskim Kamila Żuk, która znów pięć razy spudłowała na strzelnicy, zajęła 6 miejsce. Pochodzący z Czarnego Boru Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław) był trzeci, Wojciech Janik zajął 7 miejsce, a Przemysław Pancerz był 9.

Do biegu masowego mistrzyni Europy z Sokołowska nie przystąpiła, a wśród mężczyzn na podium znów stanęli Pancerz, który wywalczył drugi srebrny krążek oraz Filip, który znów zdobył brązowy medal. W tej konkurencji Janik zajął 10 miejsce.