https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dzień patrona

Dzień patrona

18 marca to szczególny dzień w życiu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach – 18 marca 2009 r. Rada Gminy Walim podjęła uchwałę, na mocy której patronem szkoły w Jugowicach stał się Janusz Korczak.

– Janusza Korczaka wspominamy jako wybitnego pedagoga, lekarza i pisarza, który zdołał przekonać wszystkich, że dziecko to mały człowiek, któremu należy powtarzać, że „jest mądre, że umie, że potrafi”, podkreślając, że gdy dziecko się śmieje, to śmieje się cały świat. Dobro, empatia i pochylenie się nad losem każdego człowieka, nawet tego najmniejszego, są wartościami, które każdy powinien naśladować. Uczniowie i nauczyciele PSP im. Janusza Korczaka w Jugowicach co roku uroczyście świętują dzień patrona. W obecnym, trudnym czasie też nie zapomnieli o swoim dobrym duchu, przygotowując o nim film – podkreśla kierownictwo szkoły.

Film dostępny jest na stornie internetowej Gminy Walim: http://walim.pl/dzien-patrona-w-publicznej-szkole-podstawowej-im-janusza-korczaka-w-jugowicach/

(AM)

REKLAMA

Click Here