https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Historyczne zwycięstwo

Historyczne zwycięstwo

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała w Wałbrzychu Czechy 24:21. W piątek w hali Aqua – Zdrój zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe, które rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Pierwsze spotkanie w tym roku Polki rozpoczęły od prowadzenia 5:1 i kontrolowały grę do 26 min. gdy po golu Joanny Drabik ich przewaga wynosiła 6 goli (14:8). Ale w końcówce I połowy zabrakło im koncentracji, a trzy trafienia Veroniki Malej sprawiły, że do przerwy biało – czerwone prowadziły zaledwie 14:12.

Po zmianie stron Czeszki zbliżyły się na dystans jednego gola i do 49 min. trwała walka bramka za bramkę (18:17). W końcówce dobra obrona Polek, poparta golami Karoliny Kochaniak, Karoliny Kudłacz – Gloc, Marty Gręgi i Joanny Drabik, pozwoliły naszej drużynie odskoczyć na 5 goli i ostatecznie wygrać 24:21.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Karolina Kudłacz – Gloc, która powróciła do drużyny narodowej po kontuzji.

Przypomnijmy, że był to pierwszy w historii występ pierwszej reprezentacji Polski w piłce ręcznej w Wałbrzychu.

Polska – Czechy 24:21 (14:12)
Polska:
 Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Płomińska 3, Janas, Łabuda 1, Gęga 4, Kudłacz-Gloc 6, Górna 1, Drabik 3, Rosiak, Niewiadomska, Nosek 2, Zawistowska, Kochaniak 2, Szarawaga 2, Świerżewska, Nocuń. Kary 4 min.
Czechy: Rezacova, Muckova, Vasulkova – Konecna 1, Polaskova 1, Kordovska 1, Kubalkova, Mikulaskova, Hurychova 1, Ticha 2, Marcikova 1, Kasparkova, J. Frankova, A. Frankova 1, Kovarova, Jerabkova 7, Mala 5, Prikrylova 1. Kary 6 min.
Sędziowali: Michał Fabryczny, Jakub Rawicki (Polska).

(RED)

REKLAMA

Click Here