Historyczne zwycięstwo

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała w Wałbrzychu Czechy 24:21. W piątek w hali Aqua – Zdrój zostanie rozegrane spotkanie rewanżowe, które rozpocznie się o godz. 18.00 i będzie transmitowane w TVP Sport.

Pierwsze spotkanie w tym roku Polki rozpoczęły od prowadzenia 5:1 i kontrolowały grę do 26 min. gdy po golu Joanny Drabik ich przewaga wynosiła 6 goli (14:8). Ale w końcówce I połowy zabrakło im koncentracji, a trzy trafienia Veroniki Malej sprawiły, że do przerwy biało – czerwone prowadziły zaledwie 14:12.

Po zmianie stron Czeszki zbliżyły się na dystans jednego gola i do 49 min. trwała walka bramka za bramkę (18:17). W końcówce dobra obrona Polek, poparta golami Karoliny Kochaniak, Karoliny Kudłacz – Gloc, Marty Gręgi i Joanny Drabik, pozwoliły naszej drużynie odskoczyć na 5 goli i ostatecznie wygrać 24:21.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Karolina Kudłacz – Gloc, która powróciła do drużyny narodowej po kontuzji.

Przypomnijmy, że był to pierwszy w historii występ pierwszej reprezentacji Polski w piłce ręcznej w Wałbrzychu.

Polska – Czechy 24:21 (14:12)