https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Krótka rozprawa między młodzianem a plebanem

Krótka rozprawa między młodzianem a plebanem

Świdnicka Kuria Biskupia błyskawicznie zareagowała na „naganne i gorszące zachowania duchownego diecezji świdnickiej”. Jest to reakcja kurii na nagranie awantury z udziałem księdza z parafii Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika z wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra.

Do redakcji Tygodnika DB 2010 nadesłany został film, będący zapisem awantury, do której doszło na parkingu przy kościele Świętego Wojciecha Biskupa i Męczennika. Na filmie, który został opublikowany także w kanale YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mW3lY66G0FQ) widać księdza, który podchodzi do samochodu zaparkowanego w pobliżu kościoła i domaga się od kierowcy opuszczenia miejsca na parkingu. Polemika między młodym mężczyzną z pojazdu a księdzem szybko przeradza się pełną wyzwisk i przekleństw awanturę. Ponad trzyminutowy film pełen jest wulgaryzmów, padających tak z ust kierowcy, jak i duchownego. Na przesłany film szybko zareagowała Świdnicka Kuria Biskupia, wydając oświadczenie ws. nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej:

W związku z publikacją na kanale YouTube nagannego i gorszącego zachowania duchownego diecezji świdnickiej z dnia 11 marca 2021 r., Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż w trybie pilnym została przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca z tym duchownym. Równocześnie Kuria ubolewa, że postawa duchownego była wysoce niestosowna i wywołała niepotrzebne emocje oraz zgorszenie. Duchowny, został ukarany naganą przewidzianą przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Wobec powyższego duchowny wyraził żal, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, i przeprasza wszystkich, którzy poczuli się tą sytuacją urażeni i zgorszeni.

ks. dr Daniel Marcinkiewicz

Rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej

(RED)

REKLAMA

Click Here