https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kulturalnie w gminie

Kulturalnie w gminie

Z okazji Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, Gminne Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach zorganizowało spektakl teatralny, a jednym z jego elementów było dyktando gminne. Na marzec zaplanowane są kolejne wydarzenia.

– Na scenie Świetlicy Wiejskiej w Starych Bogaczowicach aktorzy z Teatru William.Es pokazali sztukę „Mirra, Kadzidło i Złoto czyli historyja o Barabaszu”. Elementem spektaklu było Dyktando Gminne o Pióro Wójta Gminy Stare Bogaczowice. Mistrzem ortografii została Małgorzata Skoczylas-Szymańska, drugie miejsce zajęła Joanna Bankowska, a trzecie miejsce zajęła Krystyna Jończyk. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za pomoc w organizacji Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Starych Bogaczowicach na czele z dyrektor Radosławą Stramel-Świteńką. Dziękujemy także Mirosławowi Lechowi – Wójtowi Gminy Stare Bogaczowice i pracownikom Urzędu Gminy Stare Bogaczowice. Swoją wdzięczność kierujemy też do Anety Rajcy – Przewodniczącej Rady Gminy Stare Bogaczowice oraz radnych: Emilii Kmiecik, Niny Stańko, Ariela Zarzecznego i Arkadiusza Karczmarza – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Starych Bogaczowicach.

Spektakl połączony z dyktandem był jedną z wielu impreza zaplanowanych na 2021 rok przez Gminne Centrum Biblioteczno -Kulturalne w Starych Bogaczowicach.

– Mimo pandemii realizujemy nasze plany na 2021 rok. O szczegółach każdego z wydarzeń informujemy na bieżąco. Oprócz przedstawionych inicjatyw, przygotowujemy liczne konkursy czytelnicze i warsztaty artystyczne, na które będziemy zapraszać Was na Facebooku i stronach internetowych. Obserwujcie nasz profil! – apeluje dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

W planach na ten rok pojawiła się nowość – 4 września ma się odbyć wielkie wydarzenie biegowe, czyli maraton biegowy i pożegnanie lata. A w najbliższym czasie odbędą się: 10 marca – warsztaty plastyczne (on–line) – kartka wielkanocna; 24 marca – warsztaty florystyczne (on-line) – plama wielkanocna; 28 marca – rodzinna gra terenowa – szukanie zajączka; 31 marca – warsztaty florystyczne (on-line) – stroik wielkanocny.

– Optymistycznie patrzymy w przyszłość i wierzymy, że wszystkie wydarzenia zaplanowane przez Gminne Centrum Biblioteczno -Kulturalne w Starych Bogaczowicach odbędą się – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

(RED)

REKLAMA

Click Here