Medale lekkoatletek

Maja Olszak z LKS Górnik Wałbrzych zdobyła złoty medal w biegu na 60 metrów przez płotki podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce do lat 18 i 20, które zostały rozegrane w Toruniu. Brązowy medal w soku w dal wywalczyła Ada Polerowicz, a Martyna Sterenga zajęła 4 miejsce.

Maja Olszak okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 60 m przez płotki w rywalizacji do lat 18. Podopieczna trenera Grzegorza Banaszka najpierw wygrała eliminacje, a w biegu finałowym uzyskała czas 8.52, który zapewnił jej złoty medal i tytuł Halowej Mistrzyni Polski U18!

Ada Polerowicz, skokiem na odległość 5,83 m wywalczyła w Toruniu brązowy medal w skoku w dal w rywalizacji do lat 20, natomiast w zmaganiach do lat 18 Martyna Sterenga z 6 rezultatem awansowała do finału tej konkurencji, ale z wynikiem 5.31 m awansowała na 4 miejsce.

– W Martynie tkwi niewyczerpana energia i potencjał. Jest to jej pierwszy rok w starszej kategorii wiekowej – U18. Jesteśmy pewni, że w tym roku przyniesie nam jeszcze więcej radości – podkreślają działacza LKS Górnik.