https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na narty do Rzeczki i Jedliny-Zdroju

Na narty do Rzeczki i Jedliny-Zdroju

Taka zapowiedź tej zimy może być tylko dobrą wiadomością. Spragnionych prawdziwego białego puchu informujemy, że zmiany obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem Covid-19,  umożliwiają ponowne otwarcie stoków narciarskich. W Rzeczce, w Gminie Walim,  śnieg sypie, a działające armatki sprawią, że będziecie  mogli do woli zakosztować zimowego szaleństwa. Na przyjęcie narciarzy gotowa jest także Jedlina – Zdrój.

Właściciele stoków narciarskich informują, że Kompleks Wyciągów Narciarskich Górnik zaprasza już od piątku 12 lutego, natomiast wyciąg Na Stoku  – od soboty – 13 lutego. Oczywiście, wszystko zgodnie z zasadami epidemiologicznymi.

– W Krainie Sowiogórskich Tajemnic amatorzy śnieżnych atrakcji na pewno znajdą  coś dla siebie  – od profesjonalnego narciarstwa zjazdowego i biegowego, jazdy na sankach,  po wesołą i beztroską zabawę na śniegu. Świeże górskie powietrze  z pewnością pozwoli wypocząć, przynosząc odrobinę wytchnienia. A ośnieżone szczyty Gór Sowich tylko dodają uroku naszym krajobrazom. Nie tylko aktywnie można spędzać czas w Krainie Sowiogórskich Tajemnic. W chwili odpoczynku,  polecamy zwiedzić Sztolnie Walimskie, a także przespacerować się po  Rezerwacie Przyrody Góra Choina i wstąpić w mury średniowiecznego zamku Grodno, odwiedzić Centrum Bioedukacji Multimedialnej przy jeziorze Bystrzyskim, czy też pospacerować po najdłuższej w Polsce, wiszącej kładce o konstrukcji wstęgowej. Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego wraz z akwarium słodkowodnym w Zagórzu Śląskim również będzie na Państwa czekało. Zapraszamy do Gminy Walim, do skorzystania z uroków zimy i odwiedzenia naszych atrakcji turystycznych. Przypominamy, że internetowe kamery pokazują na żywo warunki pogodowe w naszych górach. Kamery umieszczone są m.in. w Rzeczce, Sokolcu, na Wielkiej Sowie i na wyciągach narciarskich. Monitoring przesyłany jest na żywo, a podgląd z urządzeń znajdziemy na stronach: nartyrzeczka.com, nastoku.info, gorysowie.org, gory-sowie.pl – mówi Adam Hausman, wójt Gminy Walim.

Jedlina – Zdrój czeka na narciarzy

– Nie macie planów na najbliższe dni? Wybierzcie się na stok narciarski do Jedliny-Zdroju. Warunki, które są na stoku za sprawą śnieżnej i mroźnej aury, pozwolą na zjazdy do późnych godzin wieczornych – zachęcają pracownicy Centrum Kultury w Jedlinie – Zdroju. – Obecnie naśnieżamy i ratrakujemy nasz stok narciarski abyście mogli przyjechać do nas poszusować na nartach! Już od piątku zostaną zmniejszone obostrzenia, które pozwolą nam na otwarcie wyciągu orczykowego przy ulicy Poznańskiej. Zmniejszone obostrzenia będą obowiązywały od 12 do 26 lutego przez okres dwóch tygodni. Do dyspozycji jest wyciąg orczykowy na naśnieżanej, ratrakowanej i oświetlonej trasie. Stok narciarski jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach nie tylko dla dorosłych, ale także dla najmłodszych miłośników sportów zimowych. Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00, a w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.00. Bieżące informacje otrzymają Państwo pod numerem telefonu 606 786 569.

(RED)

REKLAMA

Click Here