https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wydawcy z Wałbrzycha, Świdnicy i Dzierżoniowa pytają naszych parlamentarzystów o podatek od reklam

Wydawcy z Wałbrzycha, Świdnicy i Dzierżoniowa pytają naszych parlamentarzystów o podatek od reklam

List otwarty do Posłów i Senatorów Ziemi Wałbrzyskiej, Świdnickiej i Dzierżoniowskiej:

Agnieszki Kołacz Leszczyńskiej (Koalicja Obywatelska), Aleksandra Szweda (Prawo i Sprawiedliwość), Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej (Koalicja Obywatelska), Moniki Wielichowskiej (Koalicja Obywatelska), Tomasza Siemoniaka (Koalicja Obywatelska), Marcina Gwoździa (Prawo i Sprawiedliwość), Ireneusza Zyski (Prawo i Sprawiedliwość), Michała Dworczyka (Prawo i Sprawiedliwość), Marka Dyducha (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Wojciecha Murdzka (Porozumienie Jarosława Gowina)

Z ogromnym niepokojem przyjęliśmy wiadomość o planach wprowadzenia przez rząd Zjednoczonej Prawicy dodatkowej opłaty od reklam internetowych i konwencjonalnych. Z opublikowanych założeń projektu wynika, że środki z: nowej daniny miałyby zasilić Narodowy Fundusz Zdrowia, Narodowy Fundusz Ochrony Zabytków oraz nową instytucję, Fundusz Wsparcła Kultuły i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów.

Wprowadzona pod przykrywką wsparcia walki z pandemią nowa (lamna, jest naszym zdaniem niczym innym, jak podwójnym opodatkowaniem. Płacimy podatek VAT od zamieszczanych w naszych mediach reklam, a także podatki dochodowe. Dodatkowe obciążenie jest niesprawiedliwe i nieuczciwe. Dla wielu lokalnych mediów może oznaczać wyrok.

Oczekujemy jasnej deklaracji czy poprą Państwo rządowy projekt? Czy staną Państwo w obronie mediów?

REKLAMA