https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Podsumowujemy 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Aglomeracji Wałbrzyskiej

Podsumowujemy 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Aglomeracji Wałbrzyskiej

– Tegoroczny 29. Finał WOŚP dobiegł końca, a emocje sięgnęły zenitu. W różnych formach graliście na całym świecie – online, przed telewizorami i stacjonarnie. To był wyjątkowy i najdłuższy finał w historii! 27 godzin transmisji online ze studia finałowego, koncerty, licytacje i niesamowite emocje. Pomimo panujących, trudnych warunków epidemiologicznych spowodowanych COVID-19 udało się zorganizować piękną zadymę w środku zimy. Na zakończenie finału zawsze podajemy deklarowaną kwotę, która jest sumą kwot szacunkowych od sztabów, wyników zbiórek elektronicznych w momencie zakończenia finału w studiu oraz darowizn przekazanych przez partnerów. Tegoroczna kwota deklarowana to 127 495 626 zł – informuje Fundacja WOŚP.

W tym roku, pod hasłem „Finał z głową”, zbieraliśmy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. A tak wyglądał finał w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej:

Boguszów – Gorce

– Kochani! To dzięki Wam wszystkim udało nam się zebrać ponad 30 tysięcy złotych. Czy pobijemy rekord? Będziemy wiedzieć po 14 lutego. Oficjalne dane przyjdą do nas za jakiś czas i na pewno się nimi pochwalimy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami. Sztab Biblioteka Boguszów Gorce z WOŚP na chwilę obecną uzbierał z licytacji prowadzonych na żywo, e-skarbonki oraz wpłat do puszek 30 314,51 zł. Ale to nie wszystko! Licytacje prowadzone przez Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold trwają jeszcze do 14 lutego! – informują organizatorzy finału w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach.

– Nasi mieszkańcy pokazali jak gorące są ich serca. Ten finał był inny niż wszystkie, bez imprez, bez gwiazd, bez licytacji na żywo. Mimo wszystko darczyńcy nie zawiedli i chętnie przyłączali się do zbiórki. Do naszej stacjonarnej puszki „wpadło” 1178,78 zł i 2 rumuńskie leje – dodają przedstawiciele CKK Witold.

Czarny Bór

Orkiestra w Gminie Czarny Bór i w tym roku zagrała wspaniale, mimo trudnych czasów, obostrzeń pandemicznych i braku hucznych imprez udało się uzbierać około 36 000zł (nadal trwają aukcje na Allegro więc kwota ta ulegnie jeszcze zmianie).

Zbiórka na Trójgarbie, kiermasze z czarnoborskimi pierogami, domowymi ciastami
i innymi frykasami oraz aukcje (na Allegro i przez telefon) – tak w skrócie wyglądała tegoroczna orkiestra w gminie ludzi z pasją. Czarnoborskie sołectwa jak zwykle stanęły na wysokości zadania, na swoich stoiskach sprzedały gigantyczną ilość pierogów prosto z Kuchni Domowa Stołówka, pysznych wypieków oraz wośpowych losów. Po rekord poszło Sołectwo Jaczków, które tylko podczas kiermaszu uzbierało 6 480,64 zł. Sołectwo Witków przebiło swoje dotychczasowe zbiórki kwotą 4 030,24 zł, wspaniale zorganizowały się też sołectwa Czarny Bór i Grzędy.

Na aukcje sztab Gminy Czarny Bór wystawił mnóstwo atrakcyjnych gadżetów od rzeczy symbolicznych (jak np. złote serce), przez różnego rodzaju ciekawostki (jak np. lot balonem), aż do przydatnych (drewno na opał czy vouchery na myjnię samochodową). Aukcje na Allegro szły jak burza. Złote serce z Pracowni Jubilerskiej Wiesława Cozaca wylicytowane zostało za kwotę 3 250,00 zł i okazuje się, że to kolejne wośpowe serce w tej hojnej rodzinie. Voucher na lot Balonem ufundowany przez Kopalnię Ogorzelec poleciał do Wrocławia za cenę 1 325,10 zł. Wysokie kwoty uzyskano także m in. ze sprzedaży hulajnogi, ufundowanej przez Damiana Romanika (886,00 zł), lotu widokowego od Stefana Dynerowicza 800 zł, czy voucherów Gospodarstwa Ekologicznego Wańczykówka (1 651,00 zł za 3 sztuki), a talony na drewno opałowe z Tartaku Filp – decyzją licytującego – zostały przekazane osobom potrzebującym.

Czarnoborski Sztab serdecznie dziękuje wszystkim licytującym oraz wspierającym działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – bez Was ta zbiórka by się nie udała!

Głuszyca

To był niesamowity finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w głuszyckim sztabie przy Centrum Kultury-Miejskiej Bibliotece Publicznej.

– 31 stycznia, ze względu na ograniczenia sanitarne nie mogliśmy się spotkać bezpośrednio w sztabie, jednak atmosfera tego dnia była naprawdę gorąca. Od rana dziesiątka wolontariuszy ruszyła na ulice Głuszycy i udało nam się pobić zeszłoroczny głuszycki rekord – zebraliśmy 15 351,40 zł i 14 euro! Serdecznie dziękujemy za wytrwałość, mimo mroźnej aury, wszystkim wolontariuszom, którymi w czasie tegorocznego finału byli: Burmistrz Głuszycy Roman Głód wraz z żoną Iwetą, a także Jakub Stawiński, Daria i Lena Stępień, Martyna i Dawid Jerzyk, Blanka Knychała, Piotr i Magdalena Kandefer. Gorące podziękowania kierujemy do zespołów Grzybek Band i Paranoja, które z sercem i radością zagrały w Wielkiej Orkiestrze dla głuszyczan  i nie tylko. Ogromne podziękowania dla Tomasza Szachty, Wojtka Romana, Michała Mondrego, Oskara Niczyporuka, którzy zajęli się obsługą techniczną finału i przygotowaniem transmisji online. Jak zawsze nie zawiedli pracownicy Centrum Kultury- Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy na czele z szefową sztabu Klaudią Chętkowską. Serdeczne podziękowania dla Renaty Sokołowskiej, Marzeny Nygi z córkami Karoliną i Weroniką, Renaty Solińskiej i Marty Czepil. Wielkie podziękowania dla głuszyckich przedsiębiorców za zbiórkę do Sztabowych Puszek Stacjonarnych oraz dla Grzegorza Czepila z „Jadła”, gdzie stała puszka stacjonarna, a w dniu finału był wydawany ciepły posiłek dla wolontariuszy ufundowany przez właściciela „Jadła”. Do Sztabowej Puszki Stacjonarnej zbierano środki także w siedzibie sztabu – w CK-MBP. Gorące podziękowania przekazujemy również dla Pani Poseł Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej, Łukasza Kazka, Anny Golemiec, Leny Stępień, Ryszarda Berczyńskiego za przedmioty przekazane do licytacji. Jeszcze raz dziękujemy Magdalenie Kandefer za sympatyczną obsługę telefoniczną w czasie licytacji i hojność osób biorących udział w licytacjach. Podziękowania dla Pawła Fesyka za przekazanie na licytację profesjonalnej sesji fotograficznej oraz wykonanie zdjęć podczas finału. Podziękowania za wsparcie organizacyjne dla Krzysztofa Gołdy oraz Artura Gołdy, który wraz z dyrektor CK-MBP Sabiną Jelewską poprowadził głuszycki finał. Serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Głuszycy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem 29. Finału WOŚP. Dziękujemy wszystkim za przekazane wpłaty i otwarte serca! Dziękujemy za łączność internetową i telefoniczną, za każdy ciepły gest i okazane wsparcie w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii – podkreślają członkowie głuszyckiego sztabu WOŚP.

Jedlina-Zdrój

– Składamy serdeczne podziękowania za udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jedlinie-Zdroju. Wspólnie zebraliśmy 10 687,87 zł! Wielkie dzięki – mówią członkowie sztabu z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju.

Mieroszów

– Emocje opadły więc możemy lecieć dalej, bo choć 29 Finał WOŚP już się odbył, my chcemy być nadal z Wami. Chcemy ogromnie podziękować wszystkim orkiestrowiczom! Dziękujemy burmistrzowi Mieroszowa Andrzejowi Lipińskiemu, że był z nami i Mieroszowskiemu Centrum Kultury za pomoc w organizacji. Dziękujemy naszym cudownym wolontariuszom: Wojtkowi, Klaudiuszowi, Marcinowi, Wiktorii, Oktawii, Izie, Nataszy, Wiki, Danusi i Cezaremu. Do puszek uzbierali wspólnie prawie 8 000 zł! Dziękujemy Sołectwu Golińsk za zorganizowanie u siebie orkiestrowego ogniska i przekazanie na rzecz 29 Finału WOŚP kwoty 1 457,38 zł. Dziękujemy tym wszystkim, którzy opiekowali się naszymi sztabowymi puszkami stacjonarnymi, które pojawiły się w tym roku w Mieroszowie po raz pierwszy. Szczególne podziękowania dla Andrzeja i całej ekipy Schroniska PTTK Andrzejówka. Oprócz tego, że stanęła u nich nasza stacjonarna skarbonka, zorganizowali dla nas wspaniałe orkiestrowe ognisko. Kwota zebrana do wszystkich Sztabowych Puszek Stacjonarnych to 7 330,28 zł. Dziękujemy również mieroszowskim morsom za kąpiel i Grupie Biegowej Mieroszów, za orkiestrowe Aktywności. 35 181, 46 zł – to kwota jaką zebraliśmy dla w tym roku dla WOŚP. To blisko 20 procent więcej niż w poprzednim roku – podkreślają Basia, Klaudiusz, Wojtek i Marcin z Mieroszowskiego Sztabu WOŚP.

Szczawno-Zdrój

33 wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju oraz z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie – Zdroju w niedzielę zebrali 17 335,36 zł.

– Dziękujemy mieszkańcom i kwestującym wolontariuszom! Do stacjonarnych puszek zebrano 2126 zł, za co dziękujemy zaangażowanym przedsiębiorcom. Naszą eSkarbonkę zasiliły 32 osoby i tam zebraliśmy 1170 zł, co w sumie daje 20 631,36 zł. Dziękujemy Uzdrowiskowej Gminie Szczawno-Zdrój za wsparcie ciepłym posiłkiem dla naszych wolontariuszy. Nadal trwają licytacje na Allegro i zapraszamy do udziału – mówi Justyna Stachowiak – szefowa Sztabu WOŚP ze szczawieńskiego Ceramika.

Świebodzice

Z uwagi na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia, wydarzenie odbyło się w zmienionej formie. Sztab WOŚP Świebodzice  prowadził transmisję online, podczas której można było zobaczyć m.in. film dokumentalny „20 lat WOŚP”, występy artystyczne uczniów świebodzickich placówek oraz symboliczne światełko do nieba. Na placu apelowym przy Szkole Podstawowej nr 2 odbywał się spacer serduszkowym szlakiem, sprzedawano pyszne wypieki przygotowane przez Klub Seniora oraz Młodzieżową Radę Miejską i uczniów liceum ogólnokształcącego, każdy mógł kupić gadżety w sklepiku darów WOŚP, czy spróbować gorącej grochówki przygotowanej przez restaurację Korona Śląska. Grupa Strzelców Wyborowych Black Coyote Airsoft zaprezentowała sprzęt militarny, a chętne osoby miały okazję postrzelać do tarczy. Dzięki Stowarzyszeniu Sudety Offroad, fani motoryzacji mogli przejechać się samochodami terenowymi. Największą ogólnopolską akcję charytatywną wsparła także firma Beta Security System, która dbała o bezpieczeństwo podczas wydarzenia oraz przetransportowała zebrane środki finansowe do banku. Tradycyjnie, jak co roku wspaniali niezastąpieni, świebodziccy wolontariusze, którym nie straszny był mróz, chodzili ulicami naszego miasta i zbierali środki do puszek. Powstała również eSkarbonka, czyli wirtualna puszka, do której można było przelewać pieniądze za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo na Allegro trwają licytacje gadżetów i voucherów przekazanych przez darczyńców. Dotychczas zebrana kwota przez świebodzickich wolontariuszy to 49 831,77 zł i nie jest ona ostateczną, ponieważ w dalszym ciągu trwają licytacje przedmiotów. Wszystkim zaangażowanym w tę szlachetną akcję serdecznie dziękujemy. Jak zwykle świebodziczanie udowodnili, że potrafią pomagać i mają wielkie serca – podkreśla szefowa świebodzickiego sztabu WOŚP Zofia Marek.

Walim

Nowy rekord – 32 920 zł – taką sumę uzbierał Sztab WOŚP w Walimiu!

– Tak graliśmy 31 stycznia 2021 roku w Gminie Walim. I – jak widać – nie zawiedliśmy się na naszych mieszkańcach, gościach i turystach! Do wyboru było mnóstwo atrakcji. Jak co roku nie zabrakło ciast, które upiekły mieszkanki naszej gminy, a kiełbaski z grilla i gorący bigos rozgrzewały uczestników WOŚP. Podarowane sztabowi WOŚP w Walimiu pluszaki znalazły nowych właścicieli. Mnóstwo emocji zapewnili nam członkowie grupy Walim Rajdowy oraz MMMracing. W samochodach rajdowych, na prawym fotelu odważni mogli zakosztować adrenaliny, jaką daje wyścigowa jazda. Wspólnie wypracowana kwota dla orkiestry to 11 736,42 zł. Do nabycia było również rękodzieło artystyczne, własnoręcznie przygotowane przez uczniów Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Walimiu. Kwotę 2000 zł uzyskano z licytacji przejazdu na fotelu pilota Fordem Escort WRC z Markiem Suderem podczas Walimskiej Zimówki 7 lutego 2021 r. Ogromny “zastrzyk” gotówki wpłynął również z licytacji tytułu Honorowego Kasztelana Zamku Grodno na 2021 rok przynosząc 4950 zł. Warto tu wspomnieć, że tytuł ten, po raz kolejny został wylicytowany przez Kancelarie Adwokackie Ernest Ziemianowicz. Z licytacji gadżetów WOŚP oraz podarunków złożonych przez ofiarodawców, uzyskano kwotę 5605,00 zł. W trakcie 29 finału zabawiał nas zespół URDU z Wrocławia. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przekazali na licytację cenne przedmioty oraz aktywnie w niej uczestniczyli. Serdeczne podziękowania ślemy dla wspaniałego Walimia Rajdowego i kierowców, którzy udostępnili swoje rajdowe auta. To dzięki Wam, po raz kolejny, wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, gra nasza walimska motoorkiestra! Dziękujemy także Joli Raczyńskiej za mistrzowski tort z wizerunkiem zamku Grodno. Dziękujemy komisji, która skrupulatnie przeliczała zebrane pieniądze: Dorocie Nowak, Elżbiecie Kuczyńskiej i Dominikowi Piątek. Dziękujemy Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapii w Walimiu za rękodzieło, Sylwii Pakuła za zabiegi parafinowe na dłonie. Kierujemy podziękowania do naszych dzielnych wolontariuszy, którymi byli: Eryk, Julia, Oliwia, Ania,  Patryk, Magda i Julia – wasze zaangażowanie tak bardzo pomaga wspólnemu graniu orkiestry. Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Dziękujemy także pracownikom Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. 29. finał WOŚP zakończyliśmy światełkiem do nieba – przy syrenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Walimiu odpaliliśmy sztuczne ognie – podsumowuje Wioletta Sowa, Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Wałbrzych

– 186 454,91 zł to aktualna kwota 29 Finału WOŚP w Wałbrzychu. Dziękujemy za Wasze wpłaty, dziękujemy wolontariuszom, dziękujemy darczyńcom przedmiotów, usług na licytacje, dziękujemy sponsorom oraz dawcom krwi – zebraliśmy 10 litrów i 800 ml tego cennego daru! Złote serduszko, przekazane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, opuszcza Wałbrzych i jedzie do Hamburga. Wylicytował je za 5000 zł były mieszkaniec Wałbrzycha Łukasz Skwira – podsumowuje finał Jarosław Buzarewicz, Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

– Jeden z najcudowniejszych dni w roku – dzień Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Po raz 29 wałbrzyszanki i wałbrzyszanie pokazali, że dzielą się dobrem! Że idee związane z Fundacją WOŚP są bliskie i ważne. To był dzień zupełnie inny niż w latach ubiegłych. Pandemia, dystans, maseczki, bez hucznych zabaw, koncertów i wydarzeń. Ale mieszkańcy Wałbrzycha pokazali swoją szczodrość, otwarte serca i wielki zapał, za co z serca im dziękuję – dodaje Artur Marlinga, Komendant Hufca ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy, który od lat współorganizuje wałbrzyski finał WOŚP.

(RED)

REKLAMA