https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wesprzyj wałbrzyskie hospicjum

Wesprzyj wałbrzyskie hospicjum

W portalu pomagam.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Do zakończenia brakuje ok. 3000 zł.

Zbiórka jest prowadzona pod linkiem: https://pomagam.pl/hospicjumwalbrzych – można tak dokonywać wpłat dowolnej wielkości. Hospicjum można także wspierać przekazując 1 procent podatku – wypełniając PIT należy wpisać numer KRS 0000047710. Poza tym można przekazywać darowizny na rachunek bankowy hospicjum: 33 1500 1764 1217 6006 2119 0000.

– Nadzieja to codzienne lekarstwo podopiecznych naszego wyjątkowego Hospicjum. Nadzieja na kolejny dzień, uśmiech pracowników i wolontariuszy, przyjaźń innego pacjenta… Nie sposób wymienić tu wszystkich naszych podopiecznych, dla których nasze hospicjum często jest całym światem. Wspomnijmy chociażby Panią Józię – bibliotekarkę wyczarowującą z papieru prawdziwe dzieła sztuki, albo Pana Adama – autora szydełkowych robótek, które ostatnio podziwiała odwiedzająca hospicjum księżna. I Pan Jan – miłośnik słońca i świeżego powietrza, itd. itd… Nasi pacjenci są zaangażowani w wiele inspirujących zajęć, obcują z przyrodą, którą zamykają w leśnych słoikach, by po przebudzeniu każdego dnia widzieć kolor nadziei… To cudowne, szlachetne… ale dla nas jednocześnie zupełnie normalne. Dla wielu z Was, naszych Aniołów Hospicjum także. Wszyscy podopieczni to pacjenci pełni wdzięczności za bezinteresowną pomoc. Bezinteresowną i bezpłatną. Całe kierownictwo hospicjum pracuje społecznie, angażując się w działania dla dobra naszej placówki. W naszym hospicjum przebywa 18 osób, kolejnych 120 pacjentów objętych jest opieką domową. Dbamy również o dzieci – każdego dnia wspieramy i rehabilitujemy ponad 100 maluchów. Staramy się jak tylko możemy, żeby każdy, kto potrzebuje naszej pomocy, otrzymał ją, bo wiemy jak ważne jest wsparcie w obliczu ciężkiej choroby – wsparcie pacjenta, ale także jego najbliższej rodziny. Często koszty leczenia powodują problemy finansowe na innych płaszczyznach. My, jako hospicjum robimy wszystko, żeby pomóc, wesprzeć, rozwiązać problem, dać nadzieję i wiarę, spełnić marzenie. Koszty, które wynikają z naszej działalności są bardzo duże, a pomocną dłoń chcemy zawsze wyciągnąć do każdego, kto jej potrzebuje. Dlatego i Ty zostań Aniołem Hospicjum – daj kawałek siebie, by roztaczać światełko nadziei, które nie zgaśnie także dzięki Tobie! Wierzymy, że dzięki Waszemu wsparciu uda nam się osiągnąć nasz cel finansowy, który pozwoli na zaspokojenie potrzeb wszystkich naszych podopiecznych. Każda złotówka zostanie wydana jak najlepiej – podkreślają organizatorzy zbiórki dla wałbrzyskiego hospicjum.

(RED)

REKLAMA

Click Here