https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Finał z głową. Gdzie i jak zagramy?

Finał z głową. Gdzie i jak zagramy?

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. W tym roku zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał z głową – takie jest hasło tegorocznej zbiórki. Zapraszamy do przeglądu finałowych działań w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wałbrzych

Już teraz można wpłacać pieniądze do e-skarbonek, między innymi Prezydenta Wałbrzycha, dr. Romana Szełemeja, który jest jednym z 235 wolontariuszy, czy wystawionej przez wałbrzyski sztab. W mieście, w licznych punktach, są także rozstawione tak zwane puszki stacjonarne.

– W niedzielę kwestujemy na ulicach Wałbrzycha od rana. Liczenie pieniędzy potrwa do późnych godzin wieczornych. Wolontariusze będą zdawać puszki w sztabie, na terenie Starej Kopalni. Zarówno kwestowanie, jak i przekazywanie puszek będzie bardzo bezpieczne. Wolontariusze otrzymają maseczki, płyn do dezynfekcji. Tym razem nie zaprosimy Was do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, na teren Starej Kopalni. Zapraszamy przed smartfony, komputery. Finał online na profilu WOK i Telewizji Wałbrzych: koncert, licytacje, nasi goście, światełko do nieba. Zachęcamy również do odwiedzenia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, w tym dniu krew będzie można oddać w godz. 8.00-12.00 – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Z pewnością wiele emocji wzbudzać będą licytacje. Od lat niezawodny mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel i w tym roku przekazał złote serduszko. Pod młotek trafią także między innymi: anioły, obrazy, gadżety WOŚP, książki, biżuteria, a nawet system fotowoltaiczny. Wszystko, co darowali mieszkańcy Wałbrzycha można zobaczyć na stronie internetowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Licytujemy telefonicznie.

Również Dolnośląskie Centrum Filmowe po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku można wylicytować prywatny pokaz filmowy w Kinie Apollo w Wałbrzychu. Osoba, która wylicytuje najwyższą kwotę, będzie miała całą salę kinową tylko do swojej dyspozycji i sama wybierze film, jaki chce zobaczyć na ekranie. Pieniądze zebrane podczas licytacji trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 – Nasi widzowie już licytują w Internecie i cieszymy się, że dzięki tej aukcji będziemy mogli, jak co roku, zasilić konto WOŚP. Tymczasem osoba, która zdecyduje się przekazać na ten cel najwyższą kwotę, będzie mogła wybrać film i zaprosić na niego znajomych. My zadbamy o atmosferę i jeżeli pokaz będzie wymagał licencji, skontaktujemy się  z dystrybutorem. Można też przynieść własny film, a wiemy, że wśród naszych widzów jest wielu twórców, zarówno amatorów jak i zawodowców. Mogą być to też rodzinne nagrania czy film z własnego archiwum. O formule pokazu i zaproszonych gościach zadecyduje zwycięzca licytacji – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Prywatny pokaz w kinie Apollo będzie można zorganizować do końca 2021, ale dopiero po otwarciu kin dla widzów. Licytacja zakończy się 31 stycznia o godz. 21:20. Szczegóły na stronie kina Apollo i na stronie aukcji.

Boguszów – Gorce

– W tym roku, niestety, nie możemy zaprosić Was na imprezę w dniu 29 Finału WOŚP. Jednak nie rezygnujemy z licytacji! Przedmioty i usługi przekazane przez darczyńców do Centrum Kulturalno – Kongresowego Witold wystawiamy na aukcje „Allegro dla WOŚP”. Wśród zgromadzonych fantów: rękodzieło, album Artura Mroza, fotografie na płótnie, vouchery, gadżety… i wiele innych. Przypominamy, że do 31 stycznia możecie zasilić naszą puszkę stacjonarną o nazwie „Witoldówka”. Na miejscu nadal dostępne są kalendarze na 2021 rok z reprodukcjami akwareli Z. Szpaka – mówi Michał Borzemski z Centrum Kulturalno-Kongresowe Witold.

Tradycyjnie swój sztab powołała także Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie – Gorcach. Działania tego sztabu oraz liczne aukcje można śledzić na stronie http://wosp.mbp-ck.pl/ oraz na profilu na facebooku.

Czarny Bór

– Wolontariusze na Trójgarbie, wirtualna eSkarbonka, czarnoborskie pierogi, a do wylicytowania m.in. lot balonem, lot samolotem, złote serce i wiele innych niespodzianek – zapowiadają organizatorzy czarnoborskiego sztabu WOŚP. – Ze względu na obostrzenia covidowe tegoroczna Orkiestra zagra oczywiście inaczej niż zwykle. Choć nie będzie hucznych imprez, to jednak każdy kto zechce wesprzeć WOŚP będzie miał taką możliwość. Czarnoborskich wolontariuszy spotkać będzie można już w sobotę (30 stycznia) na obleganej przez turystów Górze Trójgarb, więc drodzy turyści na pieszą wędrówkę przygotujcie nie tylko dobre buty, ale też gorące serca i portfele. Tradycyjnie, podczas Wielkiego Finału (31 stycznia) wolontariusze kwestować będą na terenie całej gminy. Spotkacie ich zwłaszcza w okolicy świetlic wiejskich oraz pod czarnoborskim centrum kultury, gdzie dodatkowo będzie możliwość zaopatrzenia się w smakowite i uwielbiane w całym regionie, czarnoborskie pierogi oraz domowe wypieki (oczywiście na wynos). Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to także licytacje. W tym roku, zgodnie z wytycznymi Fundacji, licytacje odbędą się tylko i wyłącznie za pośrednictwem aukcji Allegro oraz telefonicznie. Co to oznacza?

W dniu Wielkiego Finału B+CK zamieni się w centralę telefoniczną. Oferty licytacyjne przyjmowane będą pod nr tel.: 730 -820-033, 666-217-136, 666-217-142, a relacje z licytacji dostępne będą na oficjalnym fanpage B+CK. Telefonicznie – czarnoborski sztab wylicytuje: m in. gadżety WOŚP (koszulki, kubeczki, kalendarze i inne), voucher na tort okolicznościowy, warsztaty Einsteina, serwis klimatyzacji, wymianę opon, usługi fryzjerskie, koszulkę UKN Melafir itp.; na Allegro natomiast wylicytowane zostaną: złote serce, lot balonem, lot samolotem, wielkoorkiestrowa hulajnoga, Miś Gigant, warsztaty językowe, warsztaty serowara, maszyna do szycia Silver Crest, zestaw gadżetów z Sejmu RP, Krasnal Jureczek i wiele, wiele innych.

Więcej informacji oraz linki do licytacji znaleźć można na stronie www.ck.czarny-bor.pl lub

https://allegro.pl/uzytkownik/AnitkaKa?bmatch=cl-dict210105-ctx-uni-1-2-0112 i

https://www.facebook.com/bckczarnybor.

Głuszyca

– 31 stycznia o godz. 17:00 będzie prowadzona transmisja online przez Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. Tego dnia gramy i zbieramy pieniądze także na terenie naszej gminy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W głuszyckim finale online zagrają zespoły Grzybek Band oraz Paranoja. Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do zbiórki i do wspólnego oglądania transmisji online na facebook’u. A pieniążki już zbieramy, nie tylko w e-skarbonce, bowiem sztabowe puszki stacjonarne znajdziecie w 11 punktach w Głuszycy. Liczymy, że uda się nam pobić kolejny rekord, zatem 31 stycznia szukajcie naszych nieustraszonych wolontariuszy  – mówi Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

Jedlina-Zdrój

– Dla WOŚP zbiera w tym roku Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Jedlinie -Zdroju. Dorzuć się do eSkarbonki:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/ylwrvf?fbclid=IwAR3YVGO2S31i1djrIuqGMIvaVW7_wXjsfD-_0V64XlQKnDaF0vuyil_khDs

Jedliński sztab WOŚP #6177 wystawia także na licytację przedmioty, które można licytować do 31.01.2021 r. Osoba, która jest zwycięzcą licytacji dokonuje wpłaty na indywidualny rachunek sztabu: 84114010108525202100006177, a odbiór wylicytowanego przedmiotu odbędzie się w siedzibie sztabu, czyli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im J. Korczaka w Jedlinie-Zdroju już 1.02.2021 r. Przy odbiorze wylicytowanego przedmiotu wymagany będzie dowód wpłaty potwierdzający transakcję. Do wylicytowania są między innymi gadżety WOŚP: kalendarze formatu A4, małe kalendarze w formie notesu, smycze, breloczki, skarpetki, plecako-worek na buty, bandany- chusty na głowę, koszulki w rozmiarze 146-152. Wszystko można obejrzeć na stronie http://www.msp.jedlinazdroj.eu/art,374,gramy-dla-wosp

Mieroszów

– Wbrew wszystkiemu, albo pomimo wszystko, wraz z ponad 1362 sztabami w całym kraju oraz poza jego granicami, gramy 29 Finał WOŚP 31 stycznia 2021 r. Ale uwaga! W tym roku gramy nie w sali spotkań im. Włodka Szomańskiego Mieroszowskiego Centrum Kultury, ale w przepięknej scenerii mieroszowskiego Rynku! Zaczynamy o godz. 13.00. Ponieważ pieniądze zbieramy dla dzieci, odbiorcami 29 Finału WOŚP w Mieroszowie będą również dzieci. Także dzieciaki małe i duże – zapraszamy! Wraz z naszymi przyjaciółkami z „Oliviera” zapewnimy Wam doskonałą, bezpieczną zabawę! Będą gry i zabawy, quiz bajkowy, bańki mydlane, odwiedzi nas Myszką Miki i nagramy wspólnie orkiestrowego Tik Toka. A do tego „Olivier” przygotował na licytację voucher na warsztaty zdobienia kubków. Będą oczywiście licytacje, będzie wesoło, będzie kolorowo, będzie ciekawie, ale także bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi zaleceniami obowiązującymi w związku z pandemią COVID-19. 31 stycznia na ulicach kwestować będzie dziesiątka naszych niezawodnych, uśmiechniętych (choć zamaskowanych) wolontariuszy. W niektórych miejscach w Gminie Mieroszów są również skarbonki stacjonarne. A na stronie mieroszowskiego sztabu na Facebooku można obejrzeć wszystko to, co jest do wylicytowania – dodają przedstawiciele sztabu 29 Finału WOŚP w Mieroszowie.

Orkiestra zagra także w Golińsku. 31 stycznia o godz. 13.00 przy świetlicy stanie grill, będzie grochówka z kotła i coś ciepłego do picia.

Szczawno – Zdrój

W uzdrowiskowej gminie sztab WOŚP został powołany w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie. W niedzielę na ulicach miasta pojawią się kwestujący wolontariusze, ale w mieście jest także kilkanaście puszek stacjonarnych, do których można wrzucać pieniądze. Na stronie Sztab WOŚP Zespół Szkół Szczawno-Zdrój na Facebooku można obejrzeć przedmioty wystawione na licytację i znaleźć bieżące informacje na temat szczawieńskiego finału.

Świebodzice

– Możecie zostać w domu przed telewizorami albo być z nami online, bo gramy z głową! Można iść na spacer albo z psem i spotkać gdzieś naszego wolontariusza i wrzucić coś do puszki, albo wyjść z domu by odwiedzić nasz plac apelowy w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie będziecie mogli przejść się serduszkowym szlakiem i przekąsić coś na słodko, odwiedzić sklepik z gadżetami i starociami albo zobaczyć Grupę Strzelców Wyborowych. A może pobiegniecie w biegu policz się z cukrzycą lub zostaniecie morsami? Podtrzymajmy ducha tej pięknej tradycji i grajmy jak się tylko da! W tym roku, dzięki funkcji e-Skarbonki możemy już zbierać i grać z 29. Finałem WOŚP. Wy też możecie zbierać z nami, wchodząc na poniższy adres: wospswiebodzice.pl/puszka lub po prostu na naszej stronie kliknąć w link w menu ePuszka. Na stronie jest już przygotowana grafika i opcje do szybkich wpłat, dzięki partnerom Fundacji WOŚP – wystarczy wybrać kwotę lub wpisać ją samemu. Wszystko jest proste w obsłudze i możecie to zrobić na swoich smart telefonach, tabletach i w komputerze. Każdy może jeszcze się włączyć, piekąc ciasto, bułeczki i rogaliki, które wykorzystamy na naszym kiermaszu w dniu finału! Zapraszamy 31 stycznia 2021 r. do SP 2 w godz.10.00 – 12.00. Aby ułatwić pakowanie prosimy żeby m ciasto pokrojone – wyjaśniają przedstawiciele Sztabu WOŚP w Świebodzicach.

Walim

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, po raz kolejny na aukcję wystawiony został XIII-wieczny zamek Grodno, położony w rezerwacie przyrody Góra Choina w Zagórzu Śląskim w Gminie Walim.

– Przedmiotem aukcji jest: Tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno w 2021 r. Jeśli marzy się Wam honorowe zarządzanie średniowiecznym zamkiem Grodno, a przy tym chcecie wesprzeć cel 29. Finału WOŚP, by razem zagrać dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, to zapraszamy do licytacji prowadzonej na Allegro. Do czego uprawnia tytuł Honorowego Kasztelana? Do nieograniczonych i nieodpłatnych wizyt w zamku Grodno wraz z jedną osobą towarzyszącą, w ciągu całego roku w godzinach otwarcia obiektu; do zwiedzania zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej, w ramach której odkryjesz największe tajemnice jakie skrywa średniowieczna warownia; do zamieszczenia reklamy o wymiarach 1,5 m x 1 m w miejscu uzgodnionym z zarządcą zamku Grodno, czyli Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu. Wręczenie Tytułu wraz z Certyfikatem nastąpi podczas Jarmarku Średniowiecznego. Informacja o Honorowym Kasztelanie Zamku na stałe zostanie umieszczona w zamku Grodno, na specjalnie przygotowanej tablicy informacyjnej – mówi Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W Walimiu wolontariusze wyruszą z puszkami w niedzielę o godz. 10.00. Strefa gastronomiczna ruszy przed budynkiem walimskiego centrum kultury przy ul. Kościuszki 2 o godz. 13.00, a akcja „Kup misia” rozpocznie się o godz. 13.30. Motoorkiestra ruszy o godz. 14.00, natomiast w sali kinowej CKiT o godz. 16.00 wystąpi zespół Urdu, na godz. 18.00 zaplanowana jest licytacja, a na godz. 19.00 światełko do nieba.

(RED)

REKLAMA