https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dowiozą na szczepienia

Dowiozą na szczepienia

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko SARS-CoV-2, Gmina Głuszyca zorganizuje bezpłatny transport dla osób, które mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Transport będzie przeznaczony dla osób:

– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę w wyżej wymienionymi schorzeniami;

·- mających trudności z dostępem do punktu szczepień, np. osoby starsze, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

– 15 stycznia została uruchomiona specjalna infolinia w sprawie organizacji transportu dedykowana osobom z niepełnosprawnościami i seniorom. Pod numer 690 637 460 będzie można dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 – mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

W Głuszycy szczepienia prowadzą: Centrum Medyczne Solaris, ul. Sienkiewicza 59A; Andrzej Hac PRO–MED, ul. Grunwaldzka 22A; NZOZ UNIMED, ul. Grunwaldzka 24.

Także Gmina Jedlina-Zdrój zapewni bezpłatny transport osobom niepełnosprawnym oraz seniorom, posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub odpowiednio I grupę inwalidzką, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień.

– W Gminie Jedlina-Zdrój można zgłosić taką potrzebę u koordynatora do spraw przewozu, którym jest Dagmara Dynak, dzwoniąc pod numer telefonu: 720 801 833 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15:30. Po zarejestrowaniu się i wyznaczeniu terminu szczepienia, należy zadzwonić, aby ustalić szczegóły transportu – wyjaśnia Leszek Orpel, burmistrz Jedliny – Zdroju.

Przypominamy, że:

*od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób, które ukończyły 80 lat;

*od 22 stycznia br. zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia;

*od 25 stycznia br. rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Na szczepienie można zapisać się przez:

– całodobową, bezpłatną infolinię pod nr 989 – do zapisu wystarczy: numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie;

– elektronicznie przez Internetowe Konto Pacjenta, dostępne na www.pacjent.gov.pl (należy posiadać Profil Zaufany);

– za pośrednictwem placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej;

– osobiście w punkcie szczepień.

Punkty szczepień dostępne są pod adresem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dolnoslaskie

(RED)

REKLAMA