https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

7 marca mieszkańcy Boguszowa – Gorc wybiorą nowego burmistrza

7 marca mieszkańcy Boguszowa – Gorc wybiorą nowego burmistrza

8 stycznia zostało opublikowane „Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie przedterminowych wyborów burmistrza miasta Boguszowa-Gorc w województwie dolnośląskim”. Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, z dokumentu wynika, że mieszkańcy będą mogli wybrać nowego burmistrza 7 marca 2021 r.

Z opublikowanego rozporządzenia wynika, że głosowanie odbędzie się w 7 marca 2021 r. (niedziela) w godzinach 7.00-21.00, a kampania wyborcza zakończy się 5 marca (piątek) o północy. Kandydaci na burmistrza Boguszowa – Gorc będą mogli zgłaszać się do 12 lutego. Na razie nikt z potencjalnych kandydatów nie został zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą. Jedyną osobą, która już kilka miesięcy temu oficjalnie zadeklarowała wolę ubiegania się o fotel burmistrza (zwolniony przez odwołanego w referendum Jacka C.) jest Roman Ludwiczuk – były zastępca prezydenta Wałbrzycha i senator VI i VII kadencji.

– Ostateczną decyzję ogłoszę 18 stycznia – powiedział Tygodnikowi DB 2010 Roman Ludwiczuk.

Wśród kandydatów wymieniani są:

– Krzysztof Kumorek, który od 24 czerwca 2020 r. pełni obowiązki burmistrza miasta,

–  Sylwia Dąbrowska, która w 2018 roku przegrała w II turze z odwołanym burmistrzem Jackiem C.),

– Sławomir Wójcik, który w 2018 roku nie dostał się do II tury i poparł Jacka C., a potem objął kierownicze stanowisko w miejskiej spółce ZGKiM,

– Iwona Frankowska, która jest radną Rady Powiatu Wałbrzyskiego i urzędującym wicestarostą.

(RED)

REKLAMA