https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jest radiowóz, będzie posterunek

Jest radiowóz, będzie posterunek

Na dziedzińcu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do trzech nowych, nieoznakowanych pojazdów służbowych. Samochody zostały kupione dzięki wsparciu samorządów Wałbrzycha oraz gmin powiatu wałbrzyskiego, które w połowie finansowały przedsięwzięcie. Pozostała część pochodziła z budżetu policji.

Nowe pojazdy służbowe zostały kupione z Programu Modernizacji Policji oraz z budżetów samorządów. Trzy pojazdy marki Kia Ceed, wyposażone są w silnik diesla o pojemności 1.6 l i mocy 141 km. Koszt zakupu jednego takiego samochodu wyniósł 94 980 złotych. Dofinansowanie ze strony samorządów pokryło 50 procent ceny zakupu każdego pojazdu. Gmina Wałbrzych na zakup samochodów policyjnych przeznaczyła 47 500 złotych, powiat przekazał na ten cel 32 000 złotych. Natomiast po 16 000 złotych przekazały gminy: Czarny Bór, Mieroszów, Szczawno Zdrój i Stare Bogaczowice.

– Nowe nieoznakowane radiowozy będą służyć policjantom z wałbrzyskiej komendy oraz z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, a także funkcjonariuszom z Boguszowa – Gorc, a patrolować teren Wałbrzycha i powiatu. Dodatkowo podczas uroczystości symbolicznie zostały przekazane kluczki do pojazdu o napędzie elektrycznym marki Hyundai, który już wcześniej trafił do policjantów z wałbrzyskiej drogówki. Zakup tego nowoczesnego i ekologicznego pojazdu został sfinansowany przez Komendę Główną Policji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50% – mówi asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

– Szczególne podziękowania kieruję do Radnych Rady Miejskiej Mieroszowa za wsparcie zakupu radiowozów dla Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, z których jeden trafi do jednostki w Boguszowie-Gorcach, bezpośrednio dbającej o nasze bezpieczeństwo. Warto dodać, że został już wyłoniony wykonawca do realizacji przebudowy pomieszczeń przy placu Niepodległości 2 w Mieroszowie. Właśnie tam Rewir Policji w Mieroszowie niebawem rozpocznie swoją działalność – dodaje Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

(RED)

REKLAMA