https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Aktywnie wokół Trójgarbu

Aktywnie wokół Trójgarbu

Trasy w Masywie Trójgarbu zyskały nowe oznaczenia, które fanom aktywnego wypoczynku pomogą określić m.in. kierunek trasy, odległość jaka została pokonana, a nawet sumę przewyższeń. Nierozstający się ze swoimi smartfonami będą mogli wczytać trasę za pośrednictwem kodów QR. Kody widnieją na tablicach informacyjnych oraz na mapach dostępnych od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 w Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz w Gminnym Centrum Biblioteczno -Kulturalne  w Starych Bogaczowicach.

Nowe oznaczenie tras to efekt owocnej współpracy Gminy Czarny Bór z partnerami: Gminą Stare Bogaczowice, Nadleśnictwem Wałbrzych, Lasami Państwowymi, Fundacją Edukacji Europejskiej, w ramach projektu „Z flagą na Trójgarbie” z Fundusz Toyoty „Dobre Pomysły Zmieniają Nasz Świat”.

Do dyspozycji miłośników pieszych, górskich wędrówek i mniej lub bardziej doświadczonych biegaczy oddano: ponad 80 km oznakowanych szlaków, 4 trasy biegowe, 2 spacerowe, ponad 100 słupków z oznaczeniami i 6 tablic turystycznych.

(JJ)

REKLAMA