https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jest żłobek, będzie przedszkole

Jest żłobek, będzie przedszkole

Dobiegły końca prace remontowe przeprowadzane w ramach programu “Maluch +” w budynku dawnego Gimnazjum nr 1 przy ul. Waryńskiego 10 w Boguszowie-Gorcach.

Część budynku została zaadoptowana na potrzeby utworzenia żłobka dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2020 w wysokości 1 419 000 zł. Dzięki realizowanemu w 2020 roku I etapowi inwestycji, zostały wyremontowane i przystosowane na potrzeby żłobka przyziemia i parter w części głównej budynku, dzięki czemu zostaną utworzone 43 miejsca żłobkowe. W ramach prac powstały kuchnia, pomieszczenia do obróbki jedzenia, szatnia, sala zabaw oraz pomieszczenia do leżakowania.

Gmina Miasto Boguszów-Gorce pozyskała również dotację w wysokości 918 720 zł z programu „Maluch+” 2021, dzięki której w tym roku będzie realizowany II etap adaptacji części budynku na potrzeby żłobka. Obejmie on przebudowę i remont łącznika w celu utworzenia 29 nowych miejsc dla dzieci w wieku od 6 – 36 miesięcy oraz budowę placu zabaw.

Docelowo żłobek będzie dysponował 72 miejscami, w tym:

 – 43 utworzonymi dzięki dofinansowaniu w ramach „MALUCH+” 2020

 – 29 w ramach „MALUCH+” 2021.

Dodatkowo na pierwszym piętrze budynku mieścić się będzie przedszkole, które powstanie z pozyskanych środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 1,2 mln zł.

(WK)

REKLAMA

Click Here