https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomóż w przygotowaniach do wigilii dla potrzebujących

Pomóż w przygotowaniach do wigilii dla potrzebujących

Trwają przygotowania do wigilii miejskiej w Wałbrzychu. – W tym roku, z powodu pandemii, nie możemy zaprosić naszych podopiecznych i gości do hotelu Maria. Ale możemy im przywieźć wigilię do domów – mówi Renata Wierzbicka, radna Rady Miejskiej Wałbrzycha i prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu, która od kilku lat koordynuje tę akcję.

– Dziękuję całej ekipie lepiącej uszka i pierogi na wałbrzyską wigilię oraz dla podopiecznych wałbrzyskiego hospicjum. Jesteście wspaniali! Ale do świątecznego barszczu, który razem z innymi pysznościami będzie rozwożony do potrzebujących, pilnie poszukujemy słoików 1 litrowych oraz półlitrowych z nakrętkami. W sumie potrzebujemy 1000 sztuk. Do 23 grudnia można je dostarczać do Sali Westernowej Hotelu Maria przy ul. Wrocławskiej 134b w Wałbrzychu. Z góry bardzo Wam dziękuję za każdą pomoc – podkreśla Renata Wierzbicka.

Na apel odpowiedziało już wiele osób i instytucji, między innymi redakcja Tygodnika DB 2010 oraz Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej im. hm. Alojzego Ciasnochy.

– Przed chwilą dostarczyliśmy pełen bagażnik waszych słoików do Hotel&Restauracja Maria. Posłużą do wydania w nich wigilijnego barszczu dla osób potrzebujących z całego Wałbrzycha i okolic. Dziękuję zuchom, harcerzom, ich rodzicom za zaangażowanie w zbieraniu słoików w ramach działania #CzerwonaLinia Hotel & Restauracja Maria. Akcja dalej trwa, słoiki są jeszcze potrzebne. Jednocześnie dalej szukamy chętnych osób na 23 grudnia 2020 r. do pakowania potraw. Wigilia dla potrzebujących sama się nie zrobi – podkreśla Artur Marlinga, komendant wałbrzyskich harcerzy.

(RED)

REKLAMA

Click Here