https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mikołaj inny niż wszystkie

Mikołaj inny niż wszystkie

Spotkanie z Mikołajem to wieloletnia tradycja w Gminie Stare Bogaczowice. W tym roku pandemia nie pozwoliła na jego organizację, ale Mikołaj poradził sobie z tym problemem i dotarł do wszystkich dzieci w gminie.

Aby odwiedzić każde sołectwo w Gminie Stare Bogaczowice, a jest ich 8, Mikołaj potrzebował 4 dni. Zamiast sań był wóz strażacki, a zamiast reniferów były konie mechaniczne. Pracowite elfy z Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach czuwały, aby prezenty trafiły do wszystkich dzieci i były przekazane bezpiecznie, zgodnie obowiązującymi zaleceniami.

– Już z daleka słyszałem, że Mikołaj jedzie. Jeszcze nigdy nie przyjechał pod mój dom! – powiedział 5 letni Krzysztof, a jego koleżanka Kasia dodała:

 – Ja takiego Mikołaja, w wozie strażackim jeszcze, nie widziałam! Fajnie, że przyjechał i obiecał, że za rok też nas tak odwiedzi.

Organizatorzy przyznają, że było to wyzwanie logistyczne. Mikołaj rozdał blisko 500 prezentów, a do każdego dziecka dotarł osobiście w miejsce zamieszkania. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, dzięki sprawnej współpracy Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Bogaczowicach, firmy Co-Art. oraz sołtysów i rad sołeckich.

(IL)

REKLAMA