https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Weekend cudów

Weekend cudów

12-13 grudnia to dni finału Szlachatnej Paczki. „Weekend Cudów” odbył się między innymi w Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold w Boguszowie – Gorcach i Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, realizowany przez Stowarzyszenie Wiosna.

– W tym roku w Boguszowie-Gorcach 50 darczyńców wsparło 63 rodziny. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę wspaniałą inicjatywę w naszym mieście – powiedział pełniący funkcję burmistrza miasta Krzysztof Kumorek, który wręczył darczyńcom drobne upominki.

Dzięki zaangażowaniu świebodzickich wolontariuszy, uśmiech zagości na twarzach kilkudziesięciu rodzin z gmin Świebodzice i Dobromierz. W tę piękną akcję włączył się także zespół pracowników Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, którego działania koordynował zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański przy wsparciu burmistrza miasta Pawła Ozgi.

– Pracownicy przekazali prywatne środki finansowe na ten cel, za co zakupione zostały niezbędne rzeczy. Ponadto jedna z pracownic przekazała 12 kołder oraz piękny komplet pościeli. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy dołożyć symboliczną cegiełkę do tej akcji i chętnie zostaliśmy przyjęci do grona darczyńców – podkreślił podczas kameralnego spotkania w MDK Świebodzice burmistrz Paweł Ozga, który podziękował wszystkim wolontariuszom za ich zaangażowanie, empatię, wielkie serca.

(RED)

REKLAMA

Click Here