https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Strefa wspiera sport

Strefa wspiera sport

25 tysięcy złotych przekazała klubom sportowym Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park. Wsparcie otrzymało pięć klubów działających w Wałbrzychu, Świdnicy i powiecie jaworskim.

– Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest Park wspiera ważne dla polskich kibiców oraz polskiego sportu regionalne organizacje, kluby i wydarzenia – podkreśla Artur Siennicki, prezes zarządu WSSE. – Sport jest doskonałym sposobem na przekazanie, przez treningi i współzawodnictwo takich wartości, jak: uczciwość, cierpliwość, konsekwencja, umiejętność pracy w zespole czy szacunek do innych ludzi.

Dofinansowanie w wysokości po 5 tysięcy złotych otrzymały: Stowarzyszenie Football Academy Wałbrzych, Zapaśniczy Ludowy Klub Sportowy Zagłębie Wałbrzych, Uczniowski Klub Sportowy Dziewiątka Wałbrzych, Miejski Klub Sportowy Polonia Stal Świdnica oraz Klub Tenisa Stołowego Wolbromek. Symboliczne czeki zostały wręczone w siedzibie wałbrzyskiej strefy.

– Dla nas to przede wszystkim inwestycja w młodzież oraz promowanie aktywności fizycznej wśród młodego pokolenia. Ich sukcesy i uśmiech to dla nas największa nagroda – przyznaje Kamil Zieliński, wiceprezes WSSE.

– Wielki sport rodzi się w małych klubach, dlatego tak ważne jest wsparcie dla lokalnych podmiotów, które angażują się w wychowanie młodych polskich talentów – dodaje Paweł Kurtasz, wiceprezes strefy.

W uroczystości wręczenia czeków wziął udział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, który pogratulował klubom otrzymanych środków.

– Cieszę się, że wsparcie dla lokalnych podmiotów płynie nie tylko z funduszy rządowych i regionalnych, ale również ze spółek skarbu państwa. Ważne, aby podmioty z regionu o tak bogatych tradycjach sportowych angażowały się w rozwój tej dziedziny – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

To kolejna, tegoroczna pula jaką spółka przekazała dla lokalnych klubów sportowych. W czerwcu tego roku wsparcie otrzymały: Uczniowski Klub Narciarski Melafir Czarny Bór, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Górnik Wałbrzych, Szkółka Piłkarska Szczyt Boguszów-Gorce, Uczniowski Klub Sportowy Baszta Wałbrzych oraz Klub Sportowy Imperium Boxing.

– Warto podkreślić, że angażujemy się nie tylko we wsparcie klubów i stowarzyszeń, ale również w imprezy i wydarzenia o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Od początku roku naszymi beneficjentami w tym obszarze działań były 33 podmioty, na łączną  kwotę ponad 160 tys. złotych – podsumowuje Mariusz Piejko, dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu WSSE Invest-Park.

(JS)

REKLAMA