https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Tymczasowe oddziały covidowe

Tymczasowe oddziały covidowe

Szpitale w Wałbrzychu i Świebodzicach utworzyły oddziały dla pacjentów zakazonych koronawirusem.

– Dzięki wsparciu KGHM Polska Miedź S.A., Agencji Rezerw Materiałowych, Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, na terenie Wojewódzkiego Szpitala w Wałbrzychu przy ul. Batorego powstał tymczasowy oddział dla osób przechodzących Covid-19. Odział covidowy mieści się na terenie byłej pediatrii, która – ze względu na niż demograficzny – od 3 lat stała nieużytkowana. Infrastruktura jednak pozostaje gotowa do wykorzystania, dlatego korzystamy z niej w sytuacji, kiedy jest najbardziej potrzebna. Bardzo się cieszę, że infrastruktura samorządu województwa może służyć mieszkańcom regionu wałbrzyskiego. Serdecznie dziękuję wszystkim osobowym zaangażowanym w powstanie oddziału, w szczególności kadrze medycznej. Dzięki temu osoby chore na Covid-19 będą leczone właśnie tutaj, a nie na oddziałach, na których konieczna jest pomoc pacjentom z innymi schorzeniami. Wałbrzyski oddział covidowy jest przykładem dobrej współpracy instytucji publicznych oraz racjonalnego wykorzystania zasobów, którymi dysponujemy – podkreśla Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa.

Szpital w Świebodzicach zawiesił działalność oddziału chorób wewnętrznych i chirurgii ogólnej. Na bazie tych oddziałów powstał oddział dla chorych na COVID.

– Decyzją Ministra Zdrowia z 16 listopada 2020 r. Szpital w Świebodzicach, prowadzony przez Mikulicz Sp. z.o.o., zabezpiecza 47 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażeniem wirusem SARS COV 2. W związku z powyższym zawieszone zostały oddziały: chorób wewnętrznych oraz oddział chirurgii ogólnej w celu dostosowania szpitala do wymogów wynikających z polecenia Ministra Zdrowia – informuje kierownictwo świebodzickiego szpitala.

(RED)

REKLAMA