https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Święto zapasów w Boguszowie-Gorcach

Święto zapasów w Boguszowie-Gorcach

Na matach w hali przy ul. Waryńskiego w Boguszowie-Gorcach 108 zapaśniczek z kraju i zagranicy rywalizowało w 15 Międzynarodowym Turnieju Heros Lady Open, połączonym z Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, którego współorganizatorem był Polski Związek Zapaśniczy. Wydarzenie to było największym w tym roku międzynarodowym turniejem kobiet rozegranym w Europie.

W mocnych składach do Boguszowa-Gorc zjechały reprezentacje z Chorwacji, Czech, Włoch, Węgier i Polski. Przedstawicielami naszego kraju były reprezentacje we wszystkich grupach wiekowych: seniorki i młodzieżówka U23, juniorki U20 oraz kadetki U17 i kluby zapaśnicze z całej Polski. Zapaśniczki rywalizowały w trzech grupach wiekowych: seniorki/juniorki (od 17 roku życia), juniorki młodsze (13-15 lat) oraz młodziczki (10-12 lat) – z podziałem na kategorie wagowe. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron.

Rywalizacja, czyli ok. 250 pojedynków, odbywała się na dwóch matach. W kilku kategoriach wagowych Polki okazały się szczególnie gościnne. Wagę do 49 kg w grupie juniorek młodszych wygrała reprezentantka Włoch Elena Placenti, a inna Włoszka – Angela Crapio-Casarola okazała się najlepsza w grupie wiekowej młodziczek i w wadze do 42 kg. W tej samej wadze drugie miejsce wywalczyła Regina Błaszkowska z Herosa Boguszów-Gorce. Drugi medal dla Herosa – brązowy – zdobyła również w najmłodszej grupie wiekowej – Zuzanna Kołodziej (36 kg). Jedną z najlepszych zawodniczek turnieju okazała się reprezentantka Chorwacji – Iva Geric, zwyciężczyni kategorii wagowej do 65 kg seniorek, która jest ubiegłoroczną brązową medalistką mistrzostw Europy.

Turniej został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Organizatorami wydarzenia byli: Heros Boguszów-Gorce, Gmina Miasto Boguszów-Gorce, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach, Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach oraz Szyb Witold w Boguszowie-Gorcach.

(WK)

REKLAMA

Click Here