https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ławeczka Stanisława Michalika

Ławeczka Stanisława Michalika

– Pomimo panującej pandemii realizujemy projekt „Tu jest mój dom” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury – informuje koordynująca projekt Sabina Jelewska.

W korytarzu głównym Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy stoi już ławeczka, która będzie upamiętniać postać śp. Stanisława Michalika – regionalisty, miłośnika lokalnej kultury i historii, autora wielu publikacji na temat historii Głuszycy i Ziemi Wałbrzyskiej oraz wieloletniego felietonisty Tygodnika DB 2010.

– Obecnie trwają prace związane z wykonaniem tablicy pamiątkowej, która będzie zamontowana przy ławeczce. W realizacji zadania pomagają mieszkańcy, między innymi studenci głuszyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przygotowujemy także scenariusz spotkania poświęconego twórczości literackiej śp. Stanisława Michalika. Wieczór autorski planowany jest w styczniu 2021 r., jednak z uwagi na obecną sytuację epidemiczną nie możemy jeszcze podać dokładnej daty i formy przeprowadzenia wydarzenia, na które już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców głuszycy, rodzinę i przyjaciół śp. Stanisława Michalika. Na realizację projektu „Tu jest mój dom” – Ławeczka Stanisława Michalika – Propagatora Lokalnej Kultury, Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy otrzymała darowiznę w wysokości 5 tysięcy złotych w ramach III edycji programu Fundacji Orlen „Moje miejsce na Ziemi”. Projekt zostanie w całości sfinansowany ze środków Fundacji Orlen – dodaje Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy.

(MC)

REKLAMA