https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Plac jak nowy

Plac jak nowy

Zakończyła się przebudowa placu postojowego przy ul. Grunwaldzkiej 15 w Głuszycy. Gmina Głuszyca na to zadanie dostała dofinansowanie w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2020, przekazanego przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kwocie 112 210 zł.

Prace obejmowały naprawę istniejącej nawierzchni, wzmocnienie siatką z asfaltobetonu i ułożeniu nowej, dodatkowej warstwy ścieralnej z asfaltobetonu. Wymienione zostały stare, zniszczone obrzeża betonowe i zostały położone nowe, betonowe krawężniki. Zamontowane zostało również nowe oświetlenie, a cały teren został odwodniony.

– Jest to niezwykle potrzebna inwestycja dla mieszkańców – mówił burmistrz Głuszycy Roman Głód. – Plac postojowy znajduje się w centrum Głuszycy, tuż przy przedszkolu samorządowym, więc jest dużym ułatwieniem dla rodziców przywożących tu swoje pociechy. Wokół znajduje się wiele punktów usługowych, sklepy, na pewno przyda się klientom. Jest to drugie – po centrum przesiadkowym – miejsce, gdzie mieszkańcy i turyści, mogą zostawić swoje samochody.

(MC)

REKLAMA

Click Here