https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Betlejem w Szczawnie-Zdroju

Szczawieńskie kolędy

Mieszkańcy Szczawna – Zdroju, Wałbrzycha i okolicznych miejscowości wzięli udział w nagraniu płyty z kolędami. Pomysłodawcą albumu „Betlejem w Szczawnie-Zdroju” jest Mirosław Kowalik, dyrektor Tetru Zdrojowego w Szczawnie – Zdroju.

– Wspólnie z zespołem Liko Max Band (w skład którego wchodzą muzycy ze Szczawna-Zdroju, z Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego), dziećmi z chóru „Fantazia” z Miejskiej  Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju (prowadzonego przez Katarzynę Francuziak), przedstawicielami mieszkańców i seniorów, radnymi i Urzędem Miejskim w Szczawnie-Zdroju (na czele z burmistrzem Markiem Fedorukiem) i przyjaciółmi Szczawna-Zdroju, tworzymy świąteczną płytę pt. „Betlejem w Szczawnie-Zdroju” – mówi Mirosław Kowalik. – Do współpracy przy nagraniu płyty zaprosiliśmy znamienitych gości jak Ernest Bryll, Marcin Pospieszalski, Jan Trebunia-Tutka, Joanna Fesler, Adam Lemańczyk. Utwory zaaranżowali Mieczysław Noskowiak, Paweł Kociubski i Marcin Pospieszalski. Płyta ma się ukazać na początku grudnia, ale plany były trochę inne, lecz obecna sytuacja nieco skomplikowała ich realizację. Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym czasem, kiedy ludzie podają sobie ręce, składają życzenia i wspólnie śpiewają kolędy. Powstaje płyta, która ma nas zbliżyć do siebie i dać radość tym, którym będzie po drodze. Będzie można ją kupić w biurze Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju i w wybranych sklepach internetowych – wyjaśnia dyrektor teatru Mirosław Kowalik, który zajął się produkcją muzyczną, a Teatr-Zdrojowy – jako instytucja – jest producentem wykonawczym.

Większość materiału muzycznego na płytę nagrano w M:23 Studio w Wałbrzychu, a część pracy wykonano w Studiu Programu Trzeciego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej oraz w Waras Studio w Zaskalu. Całość zgrał i zmasterował Jacek Gładkowski, m.in. Realizator Polskiego Radia w Warszawie.

(MK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty