https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Heros Lady Open

Heros Lady Open

Około 120 zapaśniczek z kraju i zagranicy przyjedzie do Boguszowa – Gorc na 15 Międzynarodowy Turniej Heros Lady Open, który zostanie rozegrany w dniach 27-29 listopada. Tegoroczne zawody będą połączone z Turniejem Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich, którego współorganizatorem jest Polski Związek Zapaśniczy. Zawody zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Zmagania zapaśniczek, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędą się w hali sportowej przy ul. Waryńskiego 10 w Boguszowie-Gorcach. Zawodniczki walczyć będą tradycyjnie w 3 grupach wiekowych: seniorki i juniorki, juniorki młodsze oraz młodziczki, a w każdej z nich będzie po 10 kategorii wagowych. W piątek (27 listopada) odbędzie się ważenie zawodniczek, a 28 listopada o 9.00 zaplanowane jest uroczyste otwarcie, po którym na 3 matach rozpoczną się walki eliminacyjne. Pojedynki o trzecie miejsca odbędą się prawdopodobnie jeszcze w sobotę w godzinach popołudniowych. Walki finałowe o złote medale rozegrane zostaną 29 listopada (od godziny 9.00).

– Impreza, zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, odbędzie się bez udziału publiczności, jednak – podobnie jak w poprzednich edycjach – cały turniej będziemy transmitować na żywo w Internecie. Linki do transmisji video oraz wyników na żywo będą dostępne na stronach: sportzona.pl i herosladyopen.pl. W ubiegłym roku, podczas rekordowej edycji Heros Lady Open w Boguszowie-Gorcach, w ciągu dwóch dni na 4 matach rywalizowało 366 zawodniczek z 15 państw, które stoczyły łącznie 609 pojedynków. Na 366 uczestniczek około 200 było z zagranicy. W tym roku, z powodu pandemii – jak można się spodziewać – impreza będzie dużo skromniejsza pod względem liczby ekip zagranicznych. Swój udział zapowiedziały Chorwacja, Czechy i Włochy, a kilka krajów podejmie decyzję w ostatniej chwili. Polskie kadry narodowe z powodu koronawirusa również musiały zmienić swoje plany szkoleniowe, seniorki aktualnie przygotowują się do Pucharu Świata, zatem tym razem na pewno zabraknie najlepszych polskich seniorek. W obecnej sytuacji liczymy więc na udział około 120 zapaśniczek z kilku państw i kilkunastu polskich klubów – mówią organizatorzy turnieju w Boguszowie – Gorcach.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA