https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nowy plac zabaw

Mimo pandemii, Gmina Stare Bogaczowice realizuje kolejne inwestycje. Następnym zrealizowanym zadaniem w 2020 r. jest rewitalizacja placu zabaw w Chwaliszowie.

Gmina Stare Bogaczowice otrzymała od Samorządu Województwa Dolnośląskiego dotację w ramach konkursu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej” w 2020 roku. Pieniądze z promesy w wysokości 30 000 zł zostały przeznaczone na budowę placu zabaw i zagospodarowanie terenu zielonego w Chwaliszowie.

– Nasz wyremontowany plac zabaw z nowymi urządzeniami jest już czynny. W przyszłości planowana jest wymiana kolejnych urządzeń na nowe. W imieniu mieszkańców składam podziękowania wójtowi gminy Mirosławowi Lechowi, zastępcy wójta Tomaszowi Fące, radzie gminy i pracownikom urzędu gminy za realizację projektu. Proszę o dbanie i zamykanie bramki, aby zwierzaki nie zrobiły sobie tam kuwety – mówi Arkadiusz Karczmarz, sołtys Chwaliszowa.

Jest to kolejna gminna inwestycja w tym sołectwie. Między innymi w ubiegłym roku został oddany do użytku Lokalny Ośrodek Integracji Społecznej.

(RED)

REKLAMA

Click Here