Szczyt dla Szczawna

Koszykarze MKS Basket Szczawno – Zdrój wygrali w Świdnicy z niepokonaną do tej pory na własnym parkiecie IgnerHome Polonią 86:70. W rozgrywkach grupy A III ligi dolnośląsko – lubuskiej prowadzi KK Oleśnica, przed MKS i Polonią.

W I kwarcie podopieczni trenera Bartłomieja Józefowicza wypracowali kilka punktów przewagi, ale w drugiej ćwiartce Polonia poprawiła obronę i skuteczność pod koszem rywali, dzięki czemu na długą przerwę schodziła przy stanie 35:36. Ale decydująca dla losów pojedynku na szczycie III ligi była trzecia odsłona, którą podopieczni Pawła Domoradzkiego przegrali aż 12:28. Przed ostatnią odsłoną MKS miał 17 pkt. przewagi i do końcowej syreny kontrolowali grę oraz wynik.

Kolejny mecz MKS rozegra 21.11 o godz. 17.00 w Kłodzku z Chrobrym, a Polonia będzie podejmowała Orła Ziębice.

IgnerHome Polonia Świdnica – MKS Basket Szczawno Zdrój 70:86 (16:22, 19:14, 12:28, 23:22)

Polonia: Murzacz 20, Pałac 16, Słobodzian 12, Sieńko 11, Kaczmarczyk 4, Soboń 3, Stec 2, Dziedzic 2, Cisek, Kostek, Połeć, Poradzisz.

MKS Basket: Podejko 29, Kaczuga 12, Stankiewicz 11, Adranowicz 10, Krzymiński 10, Jeziorowski 7, Kołaczyński 5, Niziński 2, Bedla, Sulikowski, Makarczuk.