https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ratujemy zdrowie i życie Magdy

To był maj, środek pięknej, ciepłej wiosny 2019 r. Magda wracała z popołudniowych zajęć fitness z uśmiechem, zadowolona po mocnym treningu. Wsiadła do samochodu i nagle jej lewa ręka wykręciła się nienaturalnie, sprawiając ogromny ból doprowadzający do utraty przytomności. Ocknęła się po kilkunastu minutach bardzo wystraszona. Diagnoza, którą po kilku dniach postawili lekarze, przewróciła jej świat do góry nogami.

Magdalena Stochła ma 42 lata i związana jest z Wałbrzychem oraz Świebodzicami. W niespełna półtora roku przeszła cztery poważne operacje na otwartym mózgu. Po dwóch operacjach i usunięciu glejaka w jednej półkuli mózgu, nieoczekiwanie w drugiej pojawił się kolejny nowotwór złośliwy, umiejscowiony w ośrodku ruchu i mowy, który rozrastał się bardzo szybko. To był szok dla wszystkich, bo statystycznie to się nie zdarza i żaden lekarz nie brał takiej możliwości pod uwagę! Kolejna decyzja neurochirurga o możliwości wykonania jeszcze jednej – czwartej operacji  – wiązała się z ryzykiem całkowitej utraty mowy oraz możliwości samodzielnego poruszania się. Magda podjęła to ryzyko, bo to była jedyna szansa na uratowanie jej życia. Czwarta operacja na otwartym mózgu, która odbyła się w czerwcu 2020 r., była wyjątkowo trudna. Siedem godzin ciężkiej walki o każdy milimetr jej sprawności – przy wybudzeniu, z pełną świadomością, po to, aby podczas wycinania nowotworu mogła rozmawiać z neurochirurgiem.

Dzięki wsparciu rodziny, bliskich i przyjaciół Magda budzi w sobie wielkie pokłady energii, siły i woli walki o swoje życie. Chce żyć dla swoich ukochanych córek i swoich bliskich. W czasie choroby została babcią, a to kolejny powód, aby jeszcze raz podjąć walkę o swoje życie… Intensywna rehabilitacja oraz determinacja jej oraz rodziny sprawiają, że wprawdzie do tej pory Magda nie mówi, ale z pomocą jest już w stanie wstać oraz przejść kilka metrów i ciągle nie traci nadziei, że tym razem wygra tę nierówną walkę z nowotworem.

– Razem możemy jej w tym pomóc wspierając intensywną rehabilitację i nierefundowaną terapię. Pomóżmy Magdzie walczyć o życie i zdrowie! W wale o życie finansowo wspierała ją do tej pory rodzina, przyjaciele i znajomi. Koszty rehabilitacji i dalszego leczenia są jednak coraz większe i Magda zmuszona jest prosić o wsparcie i pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Miesięczny koszt leczenia i terapii to ok. 10 tys. zł. Aby pomóc Magdzie do końca roku potrzeba ok. 30 000 zł! Prosimy o wsparcie i dziękujemy za każdą, nawet najmniejszą wpłatę – podkreślają organizatorzy zbiórki, która prowadzona jest przez Fundację Skarbowości na stronie https://magdalenastochla.fundacjaskarbowosci.pl/.

(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj