https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zerówka u Mikołaja

We wrześniu 2020 r. zostanie otwarty oddział „0” w Niepublicznym Przedszkolu U Mikołaja przy ulicy Generała Andersa 171 w Wałbrzychu.

– Nasza placówka będzie realizowała program nauczania zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. „Zerówka” będzie bezpłatna do 6 godzin dziennie od 7:30 do 13:30. Dzieci w tym czasie mają zapewnione dodatkowe zajęcia z języka angielskiego oraz z logopedą. W godzinach popołudniowych będą odbywały się zajęcia za dodatkową opłatą: akademia dźwięku i ciszy, rytmika, teatrzyki, lego oraz w ramach innowacyjnego projektu „Poznajemy zawody”. Zapraszam do zapisów pod numerem telefonu: 502 502 024 – mówi Ramona Bukowska, dyrektor Niepublicznych Przedszkoli U Mikołaja w Wałbrzychu i Strudze.

Przedszkola „U Mikołaja” położone są w bardzo dobrych lokalizacjach: w Wałbrzychu przy ulicy Andersa 171, a w Strudze w Gminie Stare Bogaczowice przy ul. Szkolnej 2. Placówki są wyposażone w nowoczesne meble, urządzenia oraz zabawki, które – dzięki niezbędnym atestom – zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Właściwą opiekę i edukację zapewnia wszystkim dzieciom starannie dobrany oraz znakomicie wykwalifikowany personel.

– Od 3 lat prowadzę grupę dzieci starszych w wieku 4-5 lat. Nasza grupa nazywa się „Krasnale”. Opieka w naszej placówce jest świadczona przez 12 miesięcy. Codziennie w naszym przedszkolu od godziny 9:00 odbywają się zajęcia dodatkowe. Są to m.in. tańce, szachy, język angielski dwa razy w tygodniu, akademia dźwięku i ciszy, informatyka, logopedia, robotyka. Dzieci realizują innowacyjny projekt „ Poznajemy zawody”, w ramach którego zostały zaplanowane cykliczne spotkania ze strażą pożarną, policjantem, fryzjerem i krawcem, które mają na celu inspirować zawodowo nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat. Współpracujemy z biblioteką – filią nr 6 z oddziałem dziecięcym w Wałbrzychu oraz Specjalistyczną Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną w Wałbrzychu. Dzieciom będącym w trudnych sytuacjach rodzinnych mamy do zaoferowania wsparcie psychologa dziecięcego. Raz w miesiącu gościnnie przyjeżdża do naszego przedszkola teatrzyk z Krakowa z nowoczesnym repertuarem. Co roku uczestniczymy i bierzemy udział w dolnośląskich konkursach i festiwalach piosenek. Współpracujemy z naszym drugim przedszkolem, znajdującym się w Strudze w Gminie Stare Bogaczowice. Co roku w czerwcu obchodzimy wspólnie festyn z okazji Święta Rodziny. Organizujemy wycieczki do wałbrzyskiej palmiarni, spacery do Dworzyska w Szczawnie – Zdroju. Zajęcia są przeprowadzane w taki sposób, aby równocześnie pracować z 4- 5-latkami na odpowiednim do ich rozwoju poziomie. Korzystamy z przewodnika z serii Olek i Ada, który umożliwia pracę w grupach łączonych. Dzięki temu zajęcia z dziećmi stają się wspaniałą przygodą i jednocześnie możemy realizować założenia podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej – mówi Marzena Minda, nauczyciel w Niepublicznym Przedszkolu U Mikołaja w Wałbrzychu.

(TP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty