https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Konteksty w Sokołowsku

W czwartek, 23 lipca 2020 r. o godz. 18.00 rusza w Sokołowsku 10. jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty. Potrwa do 26 lipca 2020 r.

–  Festiwal w tym roku przybierze wyjątkową formę – odbywać się będzie głównie w sieci. Wybrane i możliwe prace zostaną zrealizowane przez artystki i artystów na miejscu w Sokołowsku. Będzie je można oglądać poprzez streaming na stronie. Artyści tegorocznej edycji to m.in. Bożenna Biskupska, Józef Robakowski, Alastair MacLennan, Adina Bar-On, Karolina Breguła, Izabela Gustowska, a także Open Group (Yuriy Biley, Pavlo Kovach, Anton Varga) i Michał Szota. Pandemia nie pozwoliła na dotychczasową formułę festiwalu, jednak nie wpłynęła na obniżenie jego jakości. Paradoksalnie, poprzez dodatkową formę przekazu – platformę online – nasz festiwal został wzbogacony o wiele niezwykłych, nowatorskich wydarzeń – mówi Zuzanna Fogtt, dyrektor festiwalu Konteksty.

Program festiwalu został podzielony na dwie sekcje kuratorskie. W każdej z nich znajdą się performance, działania dokamerowe, wystawy, spotkania, filmy i instalacje. Będą to unikalne wydarzenia, w których będzie można uczestniczyć tylko w czasie festiwalu. Trzecim filarem tegorocznego projektu będzie indywidualna wystawa Bożenny Biskupskiej „Od materii do materii”, którą będzie można zwiedzać w Sokołowsku do 30 września 2020 oraz na www.konteksty.live. Dorobek artystyczny Biskupskiej odzwierciedla drogę jej formalnych poszukiwań, od sztuki figuratywnej, abstrakcję po stworzenie indywidualnego języka artystycznej wypowiedzi w wytyczaniu obrazu.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie www.konteksty.live, a wszystkie wydarzenie będą dostępne na platformie online: http://konteksty.live oraz na Facebooku: facebook.com/konteksty.sokolowsko. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Efemerycznych Konteksty jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ. Partnerzy festiwalu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Austriackie Forum Kultury, Czeski Instytut Kultury w Warszawie.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty